Зоолохічний куточок
11.09.2013   //  

zooЛуцьку пощастило – тут обіцяють збудувати зоопарк європейського рівня  за європейські гроші. Тільки-от тендер провели дуже вже по-українськи…

Луцький зоокуточок найближчим часом збираються реконструювати під справжній зоопарк: створити ведмеже та лев’яче містечка, облаштувати необхідну інфраструктуру для відвідувачів. Більшу частину необхідних для цього коштів, 15 млн грн., Луцьк отримає від Єврокомісії у рамках проекту з розвитку транскордонного природного туризму. Решту фінансування місто шукає самостійно.

Наприкінці червня виконком Луцької міськради оголосив тендер і у серпні конкурсна комісія провела розкриття пропозицій. Упритул до очікуваної вартості запропонувало ціну ПП «ПМК №19» – 23,5 млн грн. Другий учасник, ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536», зголошувався виконати роботи майже за 22 мільйони. Найдешевшою виявилася пропозиція ПАТ «Рембудуправління-Вишків-АТ» близько 19 мільйонів.

Фірму, яка облагородила відомий замок Любарта, вважають недостойною для будівництва зоопарку.

Фірму, яка облагородила відомий замок Любарта, вважають недостойною для будівництва зоопарку.

На перший погляд, здавалося б, перемогу мав отримати «Вишків». Загалом фірма на тендерному полі не нова – за останні п’ять років, згідно з даними «Вісника державних закупівель», компанія виграла зо два десятки тендерів загальною вартістю близько 67 мільйонів. У самому Луцьку вона реставрувала замок Любарта, який усі українці бачили на 200-гривенній купюрі.

Однак «Вишкову» святкувати перемогу не довелося. Пропозицію фірми відхилили через невідповідно оформлений та неповний пакет документів, а також лист від управління капбудівництва Луцької міської ради. Останнє нещодавно замовило «Вишкову» реконструкцію приміщення в міській лікарні для встановлення ангіографа. І от за два дні до винесення вироку по відхиленню це управління вирішило сповістити виконком, що фірма не може здати роботи у встановлені терміни через невідповідність кваліфікації працівників.

Після цього питання про освоєння зоопаркових грошей Євросоюзу для мерії вже не стояло. Тендерний комітет 5 вересня акцептував дорожчу на три мільйони пропозицію «Луцьксантехмонтажу».

Ця фірма добре відома читачам «Наших Грошей» як один з найбільших будівельних підрядників на Волині – 381 млн грн. на тендерах за п’ять років.

Але головна фішка в іншому.

Основним власником фірми «Луцьксантехмонтажу» є Віктор Чорнуха, член виконавчого комітету Луцької міської ради. Того самого виконкому, котрий, нагадаємо, і проводив тендер на зоопарк.

З цього приводу Олександр Міщенко, який представляє інтереси «Рембудуправління-Вишків-АТ», заявив «Нашим Грошам»: на фірмі переконані, що їхню пропозицію не відхилили, а просто викинули.

По-перше, представник «Вишкова» перед подачею документів на тендер узгоджував їх оформлення із секретарем комітету з конкурсних торгів Світланою Горай.

По-друге, пропозиція «Вишкова» була найбільш економічно вигідною не тільки з позиції ціни. Фірма також пропонувала виконати роботи найшвидше з трьох учасників і погоджувалася найдовше чекати на оплату.

19_-_0003Що ж до листа від управління капбудівництва про некомпетентність працівників «Вишкова», то його Мніщенко взагалі назвав «обманом». Бо про невідповідність кваліфікації своїх робітників уперше дізналися з цього ж протоколу відхилення, а роботи в лікарні на момент подачі документів не могли завершити тому, що спочатку необхідно було усунути деякі зауваження і встановити саме обладнання. Тому за згодою сторін строки перенесли на кінець літа. На підтвердження чого Міщенко й надав нам копію додаткової угоди з управлінням капбудівництва.

Світлана Горай погодилась пояснити «Нашим Грошам» свою позицію.

Секретар тендерної комісії переконує – причини для відхилення не надумані. Представник фірми справді телефонував їй за консультацією, але пакет документів учасник все одно підготував неповний і з відхиленням від затвердженої форми. Принциповість і скрупульозність до формального боку справи Горай пояснює тим, що кошти європейські і копії всіх пропозицій подаються на Єврокомісію.

А те, що тендер у результаті виграла посадова особа замовника торгів, пані Горай корупцією не вважає: «Ми звертали на це увагу, але це сьогодні найбільш потужне підприємство, яке реально це може виконати… Вони багато торгів так само виграють і в нашому управлінні капітального будівництва … і вони кошти свої вкладають. Я навіть не знаю в чому його можна звинуватити».

І додає – тиску на тендерний комітет не було.

Що ж до відхиленого «Вишкова», то його Горай називає збитковим підприємством: «В пропозиції подали нам свої звіти станом на 1 липня і показали там збитки. Ну як ви собі уявляєте – проект на 23 мільйони а підприємство, яке претендує на переможця, показує майже мільйон збитків?»

Щодо мінусового балансу підприємства Мніщенко пояснює: «Збитки справді на балансі були показані. Але це збитки за півріччя і при цьому треба врахувати, що об’єкти ще не були здані і розрахунки за ними не проведені».

А заразом нагадує – місто саме досі винне компанії близько мільйона за вже виконані роботи в лікарні.

Тим часом тендерне протистояння перемістилося у площину правоохоронну. Не визнаючи результатів конкурсу, «Рембудуправління-Вишків-АТ» подало скаргу до прокуратури й СБУ з проханням розпочати розслідування тендеру, який вважає корупційним.

Изображение_1_1 Изображение_2_2 Изображение_3_3

А поки фірма чекає реакції правоохоронців, за інформацією Мніщенка, вже через два дні, 13 вересня, виконком планує офіційно укласти угоду з фірмою члена виконкому Чорнухи.

Мешканцям Луцька натомість лишається тільки сподіватися, що за всіма цими тендерними перипетіями не постраждає сам зоопарк.

Леся Іванова, «Наші Гроші»