У Клименка приховали, чому змінили ремонтника сканерів і чому новачку дадуть рекордні 20 мільйонів
11.09.2013   //   442 Переглядів
Митники заплатять по мільйону гривень за ремонт кожного з таких «Rapiscan», які купували по 1,5 млн євро.

Митники заплатять по мільйону гривень за ремонт кожного з таких «Rapiscan», які купували по 1,5 млн євро.

Міністерство доходів і зборів України 2 вересня уклало угоду з ТОВ «Скан системс» на капітальний ремонт мобільних скануючих систем Rapiscan Eagle Mobile М 4507. Вартість угоди склала 20,07 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Фірма має до кінця року відремонтувати 11 систем, встановлених на базі вантажних автомобілів, призначених для сканування автомобілів та вантажних контейнерів на Львівській, Південній, Чернівецькій, Чопській та Яготинській митницях. Ці мобільні сканери було придбано у 2008 році за гроші Євросоюзу по 1,5 млн євро за штуку.

Після того тендери на обслуговування та ремонт цих сканерів отримувала лише компанія «Ватек», якій було віддано підряди на 9,68 млн грн. Це удвічі дешевше від ремонтних робіт, замовлених нині.

При цьому у 2012 році, «Ватек» отримав один з підрядів на ремонт «Rapiscan Eagle» вартістю 2,57 млн грн. по процедурі закупівлі «в одного учасника». Тоді це мотивували тим, що «Ватек» є єдиною фірмою в Україні, якій фірма-виробник сканерів «Rapiscan System Ltd» (Англія) надала виключне право на проведення сервісних та ремонтних робіт на поставленому обладнанні.

Чи отримала фірма «Скан системс» подібні повноваження від англійського виробника невідомо. Оскільки на сайті «ВДЗ» цього разу не опублікована конкурсна по тендеру, проведеному по процедурі «в одного учасника».

Фірму «Скан системс», яка раніше називалась «Рапіскан Системс Україна», заснувала киянка Наталія Бережна.