Підприємці за 150 тисяч отримали приміщення кінотеатру, яке коштує мільйони
06.08.2013   //   73 Переглядів

Суд визнав за ТОВ «Альянс-С» право спільної часткової власності на 42,6% приміщення кінотеатру «Дружба» у місті Кам’янець-Подільський, по вул.  Л.Українки, 20. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 24 липня.

Своє рішення суд мотивував тим, що фірма, будучи орендарем вказаних приміщень у 2000-2005 роках, за згодою міськради здійснила поліпшення, у результаті чого була створена нова річ.

Так, за даними судексперта, площа приміщень збільшилася з 1355,9 кв м до 1470,7 кв м, було відремонтовано дах, встановлено нові вікна, двері, інженерні мережі.

Крім того, міськрада надала фірмі дозвіл на зміну цільового призначення частини приміщень – для розміщення кінопрокату, більярдного залу та інтернет-клубу.

Як встановив суд, дійсна вартість приміщень до реконструкції становила 236,06 тис грн. Разом з тим залишкова їх вартість – 347,83 тис грн. Судова експертиза показала, що фірма виконала роботи на 148,35 тис грн., що відповідає 42,6% від залишкової вартості будівлі.

У свою чергу міськрада, заперечуючи проти позову вказала, що фірма фактично виконала ремонтні роботи на суму 27,74 тис грн., які були відшкодовані їй шляхом зарахування в якості орендної плати. А щодо проведення реконструкції, то міськрада вказала на те, що фірма не отримала дозвіл на виконання будівельних робіт в інспекції ДАБК. Крім того, реконструйоване приміщення кінотеатру не було здане в експлуатацію.

Міськрада також заперечувала проти висновку судексперта: не зрозуміло, яким чином експерт зміг надати відповіді на поставлені питання з огляду на те, що з моменту виконання будівельно-монтажних робіт до моменту проведення експертизи пройшло близько 10 років. Крім того, у висновку не розмежовано роботи, виконані фірмою «Альянс-С» та іншими суб’єктами господарювання.

У результаті доводи міськради судом до уваги взяті не були.

Як свідчать матеріали справи, у 2005 році фірма подала до міськради заяву про приватизацію частини приміщень кінотеатру. Отримавши відмову, вона звернулася до суду, який зобов’язав міськраду розглянути це питання.

У 2008 році виконком затвердив оцінку приміщень кінотеатру в сумі 7,33 млн грн. з метою виставлення його на аукціон.

У 2012 році фірма звернулася до міськради з проханням оформити за нею право спільної часткової власності на кінотеатр. Відмова міськради стала початком відліку позовної давності.

Власниками ТОВ «Альянс-С» є Алла Ремпель із села Говете Тернопільської області, а також Інна Нестеровська з Кам’янця-Подільського та киянка Людмила Краснокутська.