Фірма донецьких, від якої Богатирьова вимагає 12 мільйонів за проблеми зі «швидкими», пірнула в банкрутство
24.07.2013   //   457 Переглядів

ГоралКомпанія «Горал», від якої Міністерство охорони здоров’я хоче отримати 12 млн грн. за зрив контракту на постачання реанімобілів, оголосила про своє банкрутство. Термін для заявлення кредиторами своїх вимог спливає 28 липня. Про це повідомляється в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Компанія почала своє банкрутство ще до вироку апеляційного суду по позову Міністерства охорони здоров’я.

МОЗ подало позов до ТОВ «Горал» і фірми «Крас» у формі ТОВ у 2012 році. Міністерство вимагало стягнути з цих компаній відповідно 12 і 27 млн грн. за зрив термінів постачання автомобілів швидкої допомоги по контракту, укладеному за результатами тендеру у 2011 році.

Постачальники зірвали терміни постачання. Також у міністерстві виявили, що поставлені зрештою автомобілі не були повністю комплектовані. Відтак обом компаніям були заявлені штрафні санкції.

Фірма «Горал» мала поставити 70 реанімобілів на суму 59,5 млн грн., «Крас» – 216 «швидких» за 140 млн грн. Однак після того, як МОЗ відразу після оголошення цих фірм переможцями тендеру перерахувало їм 100-відсоткову передоплату, почались проблеми з виконанням контракту.

Турецький завод, якому «Горал» замовив виготовлення реанімобілів, наступного дня після передоплати повідомив про зупинку виробництва через повінь у Таїланді 2011 року. Звідти мали надійти комплектуючі, без яких виконання контракту нібито не було можливим. Також на форс-мажорні обставини послались у «Красі», який замовив автомобілі «швидкої» відомому імпортеру «ВіДі».

Суди всіх інстанцій присудили компанії «Крас» виплату штрафів у повному обсязі.

Компанія «Горал» попросила призначити товарознавчу експертизу на предмет відповідності поставлених машин вимогам міністерства. Апеляційний суд погодився з цим і призупинив своє провадження до експертизи, і «Горал» почав процедуру банкрутства.

Тендер було проведено у 2011 році, коли МОЗ очолював Олександр Аніщенко, радником якого було призначено Романа Богачова, нинішнього замміністра і очільника тендерного комітету МОЗ. У 2012 році Аніщенка змінила Раїса Богатирьова і міністерство почало вимагати від постачальників штрафних санкцій за зрив контракту.

Засновником ТОВ «Горал» є Ірина Савоста. Вона також відома як директор «Дитячого благодійного фонду. Україна» Германа Фісталя – сина відомого лікаря Еміля Фісталя, керівника Донецького опікового центру, якого пов’язують дружні стосунки з головою комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяною Бахтєєвою (Партія регіонів).

Засновниками фірми «Крас» у формі ТОВ  є Федір Саворовський та його син Віталій. Обидва у 2010 році балотувались до Голосіївської райради в м.Київ за списком БЮТ. Отримав мандат батько, який з 1994 року очолює держпідприємство «Спеціальне конструкторсько-технологічне бюро з дослідним виробництвом» Інституту фізики напівпровідників НАНУ та фірму «Крас».

Саворовські також є засновниками ТОВ «Науково-виробнича компанія Крас» та ТОВ «Автоспецпром», у якій їхнім партнером є Володимир Фісталь, ще один син донецького лікаря.

У 2012 році фірми «Горал» та «Крас» перестали вигравати державні тендери.

Натомість з’явились компанії «Мед-інвест», зареєстрована на «горалівську» Ірину Савосту, та «Ілатанмед», засновником якої є Ольга Писана, бухгалтер «Красу».

Загалом вказані чотири фірми з 2011 року отримали державні підряди на 1,22 млрд грн.

Докладніше у матеріалі “Слони і МОЗька“.