Фірма з кіпрським корінням намагалася через суд повернути 140 га в елітному районі під Києвом
17.07.2013   //   401 Переглядів

ТОВ «Конча-Заспа» намагалося переглянути в суді рішення, яким госпсуд розірвав договір оренди 147 га в Обухівському районі Київської області. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 3 липня.

Визнання недійсним цього договору оренди у 2011 році в суді домоглася Генпрокуратура. Вона довела, що міськрада м. Українка не мала права у 2002 році надавати цю ділянку фірмі «Конча-Заспа» в оренду на 49 років, оскільки земля розташована за межами населеного пункту. Відтак, розпоряджатися ділянкою мала право лише Обухівська райдержадміністрація. Зауважимо, що міськрада при цьому встановила орендну плату в розмірі 34 грн. за 1 га на рік.

У серпні 2012 року «Конча-Заспа» звернулася до суду із заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами. Фірма заявила, що частина орендованої нею ділянки площею 82,7 га знаходиться в межах села Плюти, що з 1968 року входило в адміністративні межі Української міської ради.

Однак суди усіх трьох інстанцій вказали, що ця обставина вже була встановлена при попередньому розгляді справи. Зокрема, було встановлено, що у 2005 році Київська облрада змінила межі села Плюти.

Разом з тим лист Обухівського районного відділу земельних ресурсів від 2005 року засвідчив, що земельна ділянка площею 147 га, що була надана в оренду ТОВ «Конча-Заспа», знаходиться поза межами м. Українка. Суд також нагадує, що договір оренди ділянки був укладений до зміни меж села Плюти, у 2002 році.

Нинішнім кінцевим власником фірми «Конча-Заспа» через низку компаній (дочірнє підприємство «Альт-Інвест», ТОВ «ФК-Інвест» і ТОВ «Лісове») є кіпрська компанія «Девіжн Груп Лімітед». До 2004 року фірмою володіли Радислав Копань, Олександр Ігнатенко та Максим Мостовий.

Кіпрська фірма також причетна до ТОВ «Будінвестгруп», щодо якої у 2011 році прокуратура порушувала кримінальну справу через самовільне знищення зелених насаджень та родючого шару ґрунту на площі 100 га земельної ділянки рекреаційного призначення та водного фонду на 23-му км Столичного шосе, чим заподіяно збитки на суму 17 млн гривень.