Тюремники купують ліки у вузького кола фірм навіть дорожче, ніж це роблять у Богатирьової
20.06.2013   //   109 Переглядів

Пенітенціарна служба закуповує ліки проти туберкульозу у десятки  разів дорожче цін Глобального фонду для України і дорожче від Міністерства охорони здоровя. Про це повідомляється у звіті, підготовленому ГО «Центр Протидії Корупції», ЮКАБ (дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування в Україні) та ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

Державна пенітенціарна служба України (ДПтС) протягом 2012 року два рази оголошувала тендери на закупівлю ліків. Перша закупівля була завершена в листопаді 2012 року, друга уже в квітні цього року.

Закупівельні ціні ДПтС на протитуберкульозні препарати виявились значно більшими у порівнянні з закупівельними цінами Міністерства охорони здоров’я, а в деяких випадках ліки для ув’язнених коштували навіть дорожче, ніж в аптеках Києва.

тюремні ліки

«Якби в ДПтС закуповували хоча б за тими цінами, що МОЗ, можна було б зекономити приблизно 1,76 млн грн. І це тільки на протитуберкульозних препаратах 2-го ряду. А це лише один лот з шести», – йдеться у звіті.

Крім того, в ДПтС закуповують ліки, включаючи різні препарати до одного лоту.

«Таке надмірне розширення предмету закупівлі свідчить про спрямованість торгів одразу на компаній посередників, які перепродають ліки, а не виготовляють їх, хоча це не є прямим порушенням закону», – повідомляють громадські активісти.

За їх даними, вже протягом трьох років незмінними учасниками та переможцями тендерів ДПтС є ТОВ «Центрофарм», ТОВ «Компанія «Укроптпостач», ТОВ «Фармадіс». У 2013 році до них приєдналася нещодавно створене ТОВ «Скай Фарм».

Так, ТОВ «Центрофарм» продало Міністерству охорони здоров’я препарат Капреоміцин (фл., амп., шпр., 1000 мг.) по 110 гривень і кислоту парааміносаліцилову (порошок , гран. кишково-розчинні, 1000 мг) по 2,65 грн. А тюремній службі ця ж фірма продала ці ж препарати по 130 грн. і 3,12 грн відповідно.

Наприкінці 2012 року ДПтС було знову оголошено про закупівлю ліків, знову змішавши різні препарати в одному лоті, хоча інші державні установи, у тому числі МОЗ, розбивають торги на кожен окремий препарат. При цьому у «Віснику держзакупівель» опубліковано звіт про результати даної закупівлі від 19.04.2013, який не містить ціни на окремі найменування ліків.

«Це є порушенням п. 10.1 Форми звіту про результати проведення процедур відкритих і двоступеневих торгів та попередньої кваліфікації, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 26.07.2010 № 922 (з подальшими змінами)», – йдеться у звіті.

Окрім цього керівництво ДПтС категорично відмовилося допустити на розкриття пропозицій конкурсних торгів 04.06.2013 року представника громадської організації «Центр протидії корупції» у якості спостерігача.