Сумська міськрада хоче забрати в Щербаня готель, який дістався йому 14 років тому
17.06.2013   //  

Сумська міська рада через суд хоче повернути будівлі колишньої філії готелю «Суми», які на початку 2000-х купили фірми тодішнього губернатора Володимира Щербаня. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 4 червня.

У листопаді 2000 року управління майном Сумської облради за 123,33 тис грн. продало цей комплекс на вул. Псільській, 2 фірмі «Агроконтракт», яка перепродала його ТОВ «Міжрегіональний центр фондових технологій» у червні 2001-го.

Міськрада в суді заявила, що управління облради не мало права розпоряджатися майном, яке належить територіальній громаді міста.

Втім, суд встановив, що 17 березня 1999 року міськрада передала обласній раді повноваження щодо управління майном підприємства «Готель «Суми» (вул. Псільська, 2, площа Незалежності, 1) без права перепрофілювання, відчуження та передачі іншому користувачу. А влітку 2000 року Сумська міська рада передала цей комплекс залишковою вартістю 4,31 млн грн. у власність облради. На підтвердження цього Управління майном обради надало суду копію акту прийому-передачі майнового комплексу готелю «Суми» від 09.08.2000.

Суд першої інстанції визнав укладені договори продажу майна готелю «Суми» правомірними. При цьому суд наголосив, що міськрада знала про продаж комплексу ТОВ «Міжрегіональний центр фондових технологій» ще у 2001 році, а не з 2012 року, оскільки того ж року продала цій фірмі ділянку площею 0,5952 га по вул. Псільській, 2. Втім, сплив позовної давності суд не застосовує, оскільки «така причина відмови у задоволенні позову можлива лише у разі встановлення обґрунтованості позовних вимог».

Апеляційний суд скаргу міськради не прийняв через пропуск строку її подання.

У свою чергу ВГСУ встановив, що міськрада подала апеляцію вчасно, але до самого суду вона надійшла із запізненням. Він скасував ухвалу апеляційного суду і зобов’язав його розглянути скаргу Сумської міськради.

Зауважимо, що будівлі по вул. Псельській, 2 є колишнім родовим маєтком купця Андрія Косікова. Це майно було вилучене у родини після приходу радянської влади. У якості третьої сторони до судової справи хотів долучитися В’ячеслав Косіков, який називає себе спадкоємцем майна, однак суд його заяву відхилив.

Донецьке ТОВ «Агроконтракт», яке зараз перебуває у стані банкрутства, було засноване у 2000 році. Одним із засновників фірми було ТОВ «Новітні українські технології», нинішнім співвласником якого є Володимир Щербань. У 2000-му році він очолював Сумську облдержадміністрацію, раніше – Донецьку ОДА.

Кінцевим власником ТОВ «Міжрегіональний центр фондових технологій» також є Володимир Щербань.

Комплекс по вул. Псільській, 2 складається з цегляного готелю площею 584,7 кв м, житлового будинку площею 114,6 м2, цегляного гаража площею 312,9 м2, цегляного сараю, вбиральні, огорожі, а також альтанок для відпочинку на березі річки.