«Вугілля України» возить вугілля на ТЕС з фабрик Януковича
06.06.2013   //  

Суд стягнув з ДП «Вугілля України» 174,59 тис грн. на користь ПАТ «Центренерго». Про це свідчить рішення Господарського суду Києва від 27 березня.

Ця сума – збитки, які «Центренерго» понесло при розвантажуванні примерзлого до вагонів вугілля. Хоча, за умовами укладеного 30 листопада 2011 року договору, «Вугілля України» у період з 15 листопада по 15 березня зобов’язане було проводити профілактичні міри, щодо запобігання замерзанню вугілля у дорозі.

Всього на Вуглегірську ТЕС було поставлено 154 вагони вугілля, яке на правах власності належало ДП «Вугілля України». При цьому вантажовідправником, як свідчать матеріали справи, було ПАТ ЦЗФ «Комсомольська».

«В лютому 2012 року від вантажовідправника ПАТ ЦЗФ Комсомольська надійшло 30 вагонів з вугіллям, яке на правах власності належало державному підприємству “Вугілля України”», – йдеться у рішенні суду.

Нагадаємо, ПАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Комсомольська» контролюється компанією «ДРФЦ» Олександра Януковича.

Як повідомлялося, на українських ТЕС зібрався рекордний залишок вугілля. Основною причиною такого профіциту є тіньовий ринок, обсяг якого становить 6 млн тонн на рік. Найбільшими постачальниками вугілля з копанок стали фірми, які пов’язують із Олександром Януковичем.