Президент збанкрутілого «Кривбасу» і його партнери отримали 142 мільйони на аміакопровід
05.06.2013   //   296 Переглядів

Українське державне підприємство «Укрхімтрансаміак» 24 травня за результатами тендерів уклало низку угод на придбання товарів та робіт на 142,48 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

ПАТ «Укргазбуд» отримає 99,76 млн грн. за ремонт ізоляційного покриття магістрального аміакопроводу.

За даними СМІДА, основними акціонерами «Укргазбуду» є Олександр Лівшиць, Оксана Мироненко та Олег Ярмолатій, які мають по 22-24% акцій. Лівшиць є президентом футбольного клубу «Кривбас», який днями через відсутність фінансування був позбавлений можливості грати у Прем’єр-лізі в сезоні 2013/14. Раніше Лівшиць казав, що без фінансування з боку Ігоря Коломойського, яке становило половину бюджету «Кривбасу», «ми своїми силами клуб не потягнемо».

Оксана Мироненко також є основним власником фірми «Трубремонт», яка була єдиним конкурентом на тендері з різницею пропозицій 0,09%. В «Трубремонті» вона має 90% статуного капіталу. Оскільки в «Укргазбуді» її частка становить 24%, то формально ці компанії не є пов’язаними особами. Законом про держзакупівлі визначено, що пов’язаними особами є компанії, в яких одному й тому ж засновнику належить понад 25% акцій чи статутного капіталу.

Ще 42,73 млн грн. отримає ТОВ «Харімпекс» за бентонітову глину (366 грн./т), поліетиленову стрічку (132 652 грн./т) та липку поліетиленову обгортку (132 518 грн./т).

Засновниками «Харімпексу» є Тетяна та Олег Ярмолатій, який також є акціонером вищезгаданої компанії «Укргазбуд».

Єдиним конкурентом «Харімпексу» було ТОВ «Петроліум Ойл Юкрейн». Директором фірми є Олександр Гаркавий, який також є директором фірми «Трубремонт», яка була єдиним конкурентом «Укргазбуду» на вищезгаданому тендері.

З моменту заснування «Вісника держзакупівель» у 2008 році було опубліковано дані про держані підряди «Укргазбуду» та його дочірніх структур на 471,45 млн грн., «Трубремонту» – на 236,33 млн грн. «Харімпекс» за два роки виграв тендери на 115,54 млн грн. Тобто загальна сума підрядів трьох компаній становить 823,32 млн грн.

Основну суму становили підряди «Укрхімтрансаміаку», директором якого є член Партії регіонів Віктор Бондік, який є за даними «Економічної правди» нібито є племінником Віктора Януковича. На момент призначення Бондіка керівником «Укрхімтрансаміаку» у 2007 році Янукович був прем’єр-міністром.