«Регіоналу» залишили 8 гектарів Міноборони у Сімферополі
23.05.2013   //  

Господарський суд АРК відмовився повернути Сімферопольській міській раді 8 гектарів, які були вилучені у Міноборони без його погодження. Про це свідчать постанови суду від 23 квітня.

Сімферопольська прокуратура  вимагала визнати недійсними рішення міськради про передачу в оренду ТОВ «Річ-Плюс» двох ділянок площею 3 га і 5 га та по вул. Козлова/Балаклавська, 101 (колишня територія військового містечка №215).

Прокурор вказав, що ці ділянки були передані в оренду з рядом порушень, зокрема, без проведення аукціону. Фірма отримала землю для будівництва багатоповерхової житлової забудови з об’єктами торгово-побутового призначення на 5 років до 14.05.2014.

Суд відмовився задовольняти позови прокуратури. Стосовно ділянки площею 3 га суд вказав на сплив строку позовної давності. А щодо наділу площею 5 га,  суд вказав на необґрунтованість вимог прокуратури, оскільки протягом 2008-2011 років не було встановлено порушень при виділенні цієї ділянки, що підтверджується постановами судів.

Крім того, в обох справах суд послався на лист прокуратури АРК, у якому вказано, що у липні 2011 року проводилася перевірка законності надання ділянок в оренду, за наслідками якої не вбачається підстав для прокурорського реагування.

Історія відчуження даних ділянок тягнеться ще з 1999 року, коли тодішній міністр оборони Олександр Кузьмук затвердив перелік земельних ділянок Міноборони, які пропонувалися до передачі місцевим органам. Згідно з ним, Сімферопольській міськраді було погоджено передати 15 га, які фактично займало військове містечко №215.

Керуючись вказаним переліком, який по-суті не мав юридичної сили для вилучення земель у військових, у 2003 та 2007 роках Сімферопольська міськрада вилучила у Міноборони ділянки площею 7 га і 8 га.

ТОВ «Річ-Плюс» кількома судами (2008-2010) змусив міськраду відвести 8 га, передати їх в оренду і врешті укласти договір оренди.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, на цих землях планувалося будівництво житла для військовослужбовців.

З літа 2008 року власником ТОВ «Річ-Плюс» були Микола Борисенко та Олександр Крупін. Навесні 2012 року власником фірми стало ТОВ «Фонд досліджень та розвитку», яким володіють ТОВ «Вторстальмет» і ТОВ «КВВ Груп».

Власниками ТОВ «Вторстальмет» є ПП «Виват+», яким володіють депутат Севастопольської міськради від Партії регіонів Євген Казьмін та лондонська компанія «Гефест інвестментс Лім», що має основну частку. Власниками ТОВ «КВВ Груп» є Олена Казьміна та компанія «Гефест інвестментс Лім».

Казьмін є 148-м номером у виборчому списку кандидатів від Партії регіонів на останніх виборах до Верховної Ради.