Попов додав Хмельницькому ще 5 мільйонів на аеропорт Жуляни, розтендеривши вже під 400 мільйонів
23.05.2013   //   55 Переглядів

Комунальне підприємство міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) 13 травня уклав угоду з ТОВ «Будівельна компанія «Міськжитлобуд» на роботи з реконструкції зовнішніх інженерних мереж під будівництво нового міжнародного пасажирського термінала. Вартість угоди склала 4,82 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Коштом міського бюджету замовлено додаткові роботи по інженерним мережам через коригування проекту реконструкції. Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», оскільки «Міськжитлобуд» у 2011 році було обрано виконавцем цих робіт за результатами відкритих торгів.

Початкова вартість робіт становила 51,63 млн грн. Однак у січні 2013 року аеропорт замовив додаткові роботи вартістю 22,06 млн грн. З врахуванням останньої закупівлі вартість реконструкції інженерних мереж біля аеропорту становить вже 78,51 млн грн.

Кінцевими власниками ТОВ «Будівельна компанія «Міськжитлобуд» є кіпрські офшори «Деванда менеджмент лімітед», «Фонтіс лімітед» та низка фірм, які контролюються компанією по управлінню активами «Акерс інвест» народного депутата від Партії регіонів Василя Хмельницького.

Нагадаємо, у лютому 2011 року Київрада віддала майновий комплекс аеропорту в Жулянах в оренду на 49 років ТОВ «Майстер-авіа», яка на той час належала Василю Хмельницькому через компанію «Акцент-інвест» (раніше називалася «Київ Інвестмент Груп»).

Згодом стало відомо, що вже після передачі аеропорту в оренду половина статутного капіталу «Майстер-авіа» отримала єнакіївська фірма «Фріланс-транс» з групи народного депутата від ПР Юрія Іванющенка.

Після передачі аеропорту приватному інвестору за кошти київського бюджету з київського бюджету було проведено тендери на 388,79 млн грн.: будівництво дороги до аеропорту та транспортної розв’язки вартістю 294,16 млн. грн., аеродромно-диспетчерської вежі за 16,12 млн грн. і інженерних мереж на 78,51 млн грн.