Звільнено працівників «Укрзалізниці», які дозволили українському поїзду обігнати «Хюндай»
13.05.2013   //   89 Переглядів

Начальник однієї з дільниць залізної дороги, де проводилось випробування поїзду Крюківського вагонобудівного заводу (КВБЗ), був з звільнений з посади. Про це пишуть Андрій Самофалов і Федір Орищук в журналі «Forbes-Україна».

Під час цього випробування на під’їзді до Києва Крюківський поїзд на швидкості 170 км/г випередив потяг «Хюндай Ротем», який їхав у тому ж напрямку по паралельній гілці. Про це повідомили у ЗМІ з нагадуванням, що вітчизняний потяг не тільки швидший від корейського, а ще й майже удвічі дешевший.

Після цього один із колишніх менеджерів КВБЗ повідомив журналістам «Форбсу» про звільнення з посад начальника дільниці та ще кількох працівників «Укрзалізниці».

Нагадаємо, до Євро-2012 було придбано кілька швидкісних поїздів «Шкода» та «Хюндай». Корейські поїзди взимку кілька разів ламались.

Імпортні поїзди закуповувались, коли міністерство інфраструктури очолював Борис Колесніков, нинішній народний депутат від Партії регіонів. Він і зараз скептично ставиться до можливості виробництва швидкісних пасажирських поїздів в Україні.

«Щоб займатись швидкісним рухом їм (КВБЗ – ред.) треба було купувати франшизу – неважливо, у «Сіменс», «Хюндай», італійських чи французьких виробників, та залучати відповідні експортні банки. Тоді б у них все пішло. А кулібінський підхід, я вважаю, тут недоречний», – сказав Колесніков «Форбсу».

Нагадаємо, «Придніпровська залізниця» 28 травня проведе тендер на придбання 48 двосистемних пасажирських електровозів на умовах лізингу (сублізингу) на очікувану суму 10,70 млрд грн.