Британська фірма отримає від «Укрзалізниці» півмільярда доларів за пошук купи грошей
29.04.2013   //   580 Переглядів

Регіональні залізниці у квітні акцептували пропозиції британської фірми Shortline PLC (Шортлайн пі ел сі) на послуги щодо залучення коштів від розміщення облігацій участі у кредиті на міжнародних ринках капіталу. Загальна вартість послуг британської фірми для п’яти залізниць становитиме $491,52 млн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Одеська залізниця з 2013 по 2018 роки заплатить британцям $85,25 млн, Придніпровська залізниця – $103,40 млн, Донецька залізниця – $106,98 млн, Південно-західна залізниця – $86,90 млн., Львівська залізниця – $55,00 млн.

Угоди мають бути підписані найближчим часом.

В обґрунтуванні повідомляється, що некоректна процедура закупівлі «в одного учасника» обрана через «нагальну потребу у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів».

На яку суму залізниці планують розмістити облігації в конкурсній документації не повідомляється. Також невідомо які саме особливі обставини змусили залізничників проводити термінову процедуру.

В обґрунтуванні є посилання на мандатну угоду між «Укрзалізницею» та «Barclays Bank plc» (Барклейс Банк пі ел сі) та від 2 квітня 2013. Британський банк раніше позичав «Укрзалізниці» $550 млн, які залізничники повернули у 2012 році.

Акціонерна компанія «Shortline PLC» заснована 15 березня цього року, тобто за два тижні підписання угоди між «Укрзалізницею» та «Barclays Bank plc». Статутний капітал нової фірми становить 1 фунт стерлінгів.

Її засновником є відома британська компанія «TMF trustee limited», яка займається послугами з залучення кредитів.

Нагадаємо, раніше регіональні залізниці оголосили тендери на придбання у лізинг електровозів і електропоїздів на 37,06 млрд грн.