Суд залишив відомому «регіоналу» 4 гектари у столиці через світову кризу
25.04.2013   //   94 Переглядів

Суд залишив ТОВ «Л-груп» земельну ділянку площею 4,09 га на вул. Трутенка, 32 в Києві для забудови. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 4 лютого.

Рішення про передачу ділянки вартістю 13,12 млн грн. фірмі «Л-груп» для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-розважального комплексу Київрада ухвалила у грудні 2004 року.

На підставі цього рішення у квітні 2006-го був укладений договір оренди на 15 років.

Відповідно до угоди, фірма мала завершити забудову на цій ділянці не пізніше ніж через три роки. Однак Головуправління земельних ресурсів КМДА у вересні 2011 року встановило, що ділянка вільна від забудови і жодного будівництва на ній не ведеться. Після цього заступник столичного прокурора звернувся до суду із позовом, у якому просив розірвати договір оренди і повернути ділянку Київраді.

Господарський суд Києва задовольнив позов прокуратури, посилаючись на неналежне виконання фірмою умов договору оренди.

Однак Київський апеляційний господарський суд його скасував, вказуючи на непереборну силу, яка зумовила невиконання договору, а саме – кризові явища у фінансовій сфері, що підтверджується двома законами (№ 639-VI від 21.10.2008 і № 800-VI від 25.12.2008). Крім того, суд встановив, що ТОВ «Л-ГРУП» розпочало вишукувальні, топографо-геодизичні роботи, отримує дозволи на будівництво.

Вищий господарський суд залишив рішення суду апеляційної інстанції без змін.

Нинішнім власником «Л-груп» є ТОВ «Компанія з управління активами Ліко-Інвест». З 2001 до 2012 року власниками «Л-груп» були ТОВ «Територіальне між господарче об’єднання «Ліко-Холдінг» (99%) і Богдан Вдовиченко.

Основним засновником ТОВ «Територіальне міжгосподарче об’єднання «Ліко-Холдінг» є Руслана Лисова. Раніше до складу засновників входив колишній народний депутат від Партії регіонів Ігор Лисов, нині почесний президент «Ліко-Холдінгу». Лисов був депутатом Київради у 2002-2006 роках.