«Регіонал», що прославився газовим піаром Пшонки, отримав 9 мільйонів на чергову газифікацію
24.04.2013   //  

Мануйлівська сільрада Приморського району Запорізької області 17 квітня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Південь-Буд» на газифікацію сіл Мануйлівка і Петрівка Приморського району. Вартість угоди склала 8,94 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Газ у населені пункти проводять коштом місцевих бюджетів, завершити роботи повинні до кінця поточного року.

Окрім «Південь-Буду» у тендері взяли участь ще дві компанії – з різницею пропозицій в 0,2% і 0,4%.

Директором ТОВ «Південь-Буд» зі статутним фондом 907 грн. є депутат Токмацької районної ради від Партії регіонів Олексій Присмотров. Згідно з даними «ВДЗ», фірма почала вигравати тендери у жовтні 2011 р. і з того часу отримала три підряди загальною вартістю 16,24 млн грн.

Зокрема фірма відома тим, що у грудні минулого року Новомиколаївська сільрада Токмацького району уклала з нею угоду вартістю 6,92 млн грн. на будівництво газопроводу до трьох сіл Токмацького району, в одне з яких газ провели ще у травні.

Окрім того Присмотров є власником ще однієї фірми – ПП «Метан» – котра минулого року також отримала підряд вартістю 1,29 млн грн на  газифікацію села Мордвинівка Мелітопольського району. Договір було укладено через місяць після того, як в селі 3 жовтня відбувся урочистий пуск газу за участю на той момент кандидата в депутати Артема Пшонки, сина Генпрокурора Віктора Пшонки.

Нагадаємо, що Токмацький, Михайлівський, а також і Приморський район належали до мажоритарного округу №81, за котрим ішов і виграв вибори до ВРУ Артем Пшонка.

За повідомленням прес-служби Генеральної прокуратури України, з початку року органи прокуратури Запорізької області розпочали 11 кримінальних проваджень по державним закупівлям. Зокрема в Токмаку міжрайонна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами вищезгаданої Новомиколаївської сільради. Посадовці перерахували фірмі понад 1,4 млн грн. бюджетних коштів за невиконані роботи. Аналогічні ситуації виявлені в Михайлівському та Приморському районах. Разом з тим, ГПУ не повідомило про які саме тендери йде мова і коли вони проводились.