Головний по виборам «регіонал» Києва отримав півмільярда на каналізацію
22.04.2013   //   519 Переглядів

КП «Інженерний центр» КМДА 12 квітня за результатами тендерів уклав низку угод з ТОВ «Концерн «Київпідземшляхбуд» на будівельні роботи загальною вартістю 504,35 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Найдорожче обійдеться і найдовше триватиме  реконструкція ІІІ черги Ново-Дарницького каналізаційного колектора. На роботи виділили 391,95 млн грн., завершити мають до кінця травня 2019р.

У 44,78 млн грн. обійдеться реконструкція колектора по вул. Бережанській. Ще один колектор по проспекту Комарова  реконструюють за 31,60 млн грн. Обидва об’єкти мають завершити до кінця лютого 2015 р.

Решта 36,01 млн грн. піде на будівництво каналізації по вул. Урлівській від вул. Здолбунівської до вул. А.Ахматової. Ці роботи триватимуть до кінця березня 2015р.

Усі роботи фінансують спільно з державного і місцевого бюджету.

Фірму «Київпідземшляхбуд» було засновано у 2000 р. низкою осіб, зокрема до складу власників до 2010 р. особисто входив Валерій Борисов, у 2002-2006 р.р. перший заступник глави КМДА, далі – народний депутат. До парламенту він обирався від «Нашої України», але в 2011р. перейшов у фракцію Партії регіонів. На виборах 2012 року Борисов також очолював передвиборчий штаб Партії регіонів в Києві.

Наразі співзасновниками фірми є незмінний директор Анатолій Гальчук і ТОВ «Бас-Інвест», яке належить кіпрській компанії «Говертано Холдінгз ЛТД». Останню засновано 15 червня 2010 р. зі статутним капіталом в 1 тис євро., компанія записана на двох громадян Кіпру.

Згідно з даними «ВДЗ» за останні п’ять років «Київпідземшляхбуд» виграв тендери на 1,33 млрд грн.

На усіх тендерах єдиним конкурентом або єдиним допущеним до участі конкурентом «Київпідземшляхбуду» було ТОВ «Будгарант» Геннадія Володарського. Ця фірма також є співвласником ТОВ «Будівництво інженерних споруд». Іншим співзасновником  є Скіценко Ганна Володимирівна, дочка Володимира Жукова – депутата Київської міськради (УДАР).

У тендері на колектор по проспекту Комарова намагалися взяти участь ще дві компанії, які пропонували виконати роботи на 4,61 млн грн. і 6,50 млн грн. дешевше від «Київпідземшляхбуду». Обидві пропозиції було відхилено як такі, що не відповідають технічним умовам тендеру.