Кернес знайшов нову відмазку, аби не повертати єврофутбольний кредит Колеснікова – баскетбол
17.04.2013   //  

Департамент бюджету і фінансів Харківської міськради 9 квітня уклав угоду з ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» на продовження строку користування траншом кредиту у розмірі 164 млн грн. Вартість угоди склала 1,40 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

У 2010 році Харківська міськрада взяла у «Укрексімбанку» кредит у розмірі 350 млн грн. для оновлення парку автобусів та тролейбусів в рамках підготовки міста до Євро-2012.

Погашення траншу наступало 9 квітня. Однак у міському бюджеті грошей на повернення не знайшлось через «необхідність підготовки міста до проведення в Україні фінального турніру чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу», повідомляється в обґрунтуванні закупівлі. Тому державний банк погодився пролонгувати виплату.

Це вже сьома пролонгація кредиту Харківською мерією, вартість відповідних угод становить вже 69,11 млн грн. В попередніх випадках мерія пояснювала неможливість виплатити борг «несвоєчасним проведенням наприкінці 2012 року платежів органами Державної казначейської служби України», спрямуванням «всіх можливих коштів на виконання» програми підготовки до Євро-2012, а також вибухом газу у одному з житлових будинків і спрямуванням коштів на ліквідацію цієї аварії.

Нагадаємо, в 2010 році міста, приймаючі Євро-2012, по ініціативі віце-прем’єра Бориса Колеснікова взяли кредити в «Укрексімбанку» на придбання автобусів та тролейбусів «Львівського автозаводу». Підприємство Ігоря Чуркіна також по ініціативі Колеснікова було обрано монопольним постачальником комунального транспорту в рамках підготовки до Євро-2012.

Разом з тим, 10 квітня голова ради директорів Східно-Європейської паливно-енергетичної компанії Сергій Курченко заявив, що готовий інвестувати в будівництво арени у Харкові до Євробаскету 2015 року.

27 лютого сесія Харківської міської ради передала ділянку під будівництво компанії «Харків-Арена». Її власник і генеральний директор Олег Ковбасенко (колишній керівник Харківської філії концерну «Європродукт», що володіє мережею дитячих супермаркетів «Антошка») повідомив, що до 14 квітня Курченко купить 25% частку в «Харків-Арена».

За даними мера Харкова Геннадія Кернеса, готується проект арени на 6000 глядацьких місць, розрахункова вартість будівництва – приблизно $ 35-40 млн.