Держрезерв розіграв 42 мільйони за яловичину між улюбленими змовницями
15.04.2013   //   90 Переглядів

Державне агентство резерву України 5 квітня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «КВП «Брокcервіс» на придбання замороженої яловичини 1 категорії у напівтушах на 42,12 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Яловичину для закладки на склад у Харківської області придбано по 35 700 грн./т, для складу у Закарпатській області – по 34 800 грн./т.

У тендері брали участь сім компаній. Заявки п’яти фірм не були допущені до оцінки через претензії до їх оформлення, не зважаючи на те, що вони всі були дорожчими від переможця.

Відтак до участі у тендері були допущені лише дві компанії – «КВП «Брокcервіс» Катерини Єфремової і Марини Ставської та КВП «Агроком» Валентини Макарової і Галини Морозової.

Ставська і Морозова, які на цьому тендері представляли конкуруючі компанії, є бізнес-партнерками. Вони разом заснували фірми «Севкомплект» та «Югпостач».

У 2007 році ці фірми брали участь в тендері Держкомрезерву на придбання масла на 10 млн грн. Тоді Тендерна палата встановила, що ці компанії є пов’язаними особами. А «дії тендерного   комітету   Державного   комітету  України  з державного матеріального резерву можуть містити  ознаки  суспільно небезпечних діянь,  визначених  статтею  364 Кримінального кодексу (2341-14)».

Після того Морозова і Ставська у 2010 році створили фірми «Броксервіс» і «Агроком», які розіграли між собою кілька підрядів Держрезерву. «Агроком» виграло тендери на 60,02 млн грн., «Броксервіс» – на 97,19 млн грн.

Довідково

Поширеними схемами нелегального заробітку у Держрезерві є поставка меншої кількості товару, ніж замовлено та оплачено, а також відсутність поставок взагалі. У цих випадках на товарах, які зберігаються на складах, просто змінюються бірки зі старих на нові.