Держава оплатила офіс за чверть мільярда, який замовив Галицький, ще будучи на волі
05.04.2013   //  

Вартість робіт з будівництва адміністративного будинку Державного центру зайнятості у Києві була завищена на 43,98 млн грн. Про це свідчить висновок КП «Київекспертиза», який міститься у матеріалах справи, розглянутої Вищим господарським судом України 26 березня.

У цій справі одеське ТОВ «Строй-систем», яке будувало офіс держустанови, вимагало від Держцентру зайнятості виплатити 15,07 млн грн. за виконані у грудні 2011 року роботи.

Як свідчать матеріали справи, роботи були прийняті Держцентром зайнятості без зауважень.

А наданий Держцентром висновок «Київекспертизи», відповідно до якого фірма завищила вартість робіт на суму 43,98 млн грн., а також акт Держфініспекції суд до уваги не взяв, оскільки вони не містять посилань на «вимоги нормативних документів у сфері ціноутворення у будівництві, що призвели до відповідного завищення». А відтак, «не вбачається за можливе встановити, що зазначена в спірних актах вартість виконаних підрядних робіт перевищує їх вартість, погоджену сторонами у розрахунку договірних цін».

Позов одеського ТОВ «Строй-систем» задовольнили суди усіх трьох інстанцій.

ПП «Строй-систем» та Державний центр зайнятості 22 грудня 2010 року уклали договір вартістю 270,78 млн грн, відповідно до якого фірма погодилася за два роки побудувати адміністративний будинок у Києві по вул. Астраханській, 9-17. Ця угода увійшла до ТОП-10 оборудок Володимира Галицького.

Як відомо, Володимир Галицький очолював Держслужбу зайнятості у 2003-2005 та 2006-2011 роках. Наприкінці 2011-го він був арештований за звинуваченням у систематичному отриманні хабарів і порушеннях при використанні бюджетних коштів. Раніше одеський бізнесмен Галицький працював у будівельних та торгових компаніях.

Найнята при Галицькому фірма «Строй-систем» також з Одеси. До 2005 року її засновником був Сергій Підгайний, який вийшов зі складу засновників після призначення начальником управління дорожнього господарства Одеської міськради. У 2009 році Підгайного було призначено головою Приморської райадміністрації в Одесі. А зараз він є заступником мера Одеси з питань діяльності виконавчих органів ради. Нині фірма зареєстрована на одесита Ігоря Анікейчика.