- НАШІ ГРОШІ - https://nashigroshi.org -

Львів’янин запатентував лампочку

Так виглядає запатентована лампочка. [1]

Так виглядає запатентована лампочка.

26 березня 2013 року Український інститут промислової власності (УІПВ) зареєстрував два патенти на промислові зразки «лампа для освітлення». Патенти зареєстровано на львів’янина Віталія Голєва. Він відомий своїм патентом [2]на звичайні вішалки для одягу, який заблокував їх увезення в Україну з-за кордону. Про це повідомляють «Наші Гроші. Львів [3]».

В опублікованій на сайті УІПВ інформації не повідомляється, в чому полягає відмінність запатентованих лампочок від існуючих. Також невідомі їх технічні характеристики.

Допомогу в оформленні патенту Голєву надавало ТОВ «Формула-брок». Її основним власником є депутат Львівської міськради Теодор Дяків [4].

Як пояснили у компанії «Формула-Брок», отримати авторське право на промисловий зразок дуже просто. А от довести право на авторську винагороду, – навпаки. В Україні не застосовується прецедентне право, тому з кожним, хто посягнув на «винахід», доведеться судитися окремо.

Нагадаємо, у березні бізнес-партнери Голєва Дмитро та Кирило Голіусов запатентували також планшетні комп’ютери [5]. Також компанія львівських винахідників нещодавно запатентувала зубочистки [6], ковпачки з ручним насосом-розпилювачем та шурупи.

лампа-1 [7]