На будівництві в Охматдиті заробляють фірми, пов’язані із Сім’єю
20.03.2013   //  

На будівництві лікарні нового корпусу дитячої лікарні «Охматдит» в Києві заробляють фірми, пов’язані із президентом Віктором Януковичем і його старшим сином Олександром. Про це пишуть журналісти «Слідство.Інфо» Дмитро Гнап та Марія Усенко для «Української правди».

Генпідрядник будівництва ТОВ «Укрпрофмед» зараз зареєстрований у Вишгороді. Але тривалий час ця фірма була прописана в Києві, на вулиці Кіквідзе, 18. За цією ж адресою зареєстровані дві будівельні компанії: ТОВ АБК «Технопромсервіс» та ТОВ БК «Київтехнопромбуд», які мають безпосереднє відношення до головної сім’ї країни.

Так, на «Технопромсервіс» виводилися з державної власності вілли «Камея» та «Міро Маре» у Криму. Крім того, ця фірма була засновником ТОВ «СПС-груп», через яке родина президента контролює фінансові потоки на Укрзалізниці.

У свою чергу ТОВ БК «Київтехнопромбуд» мав засновником скандальне ТОВ «Дім лісника», яке отримало земельну ділянку у відомих мисливських угіддях президента в Сухоллуччі.

Засновник і гендиректор «Укрпрофмеду» Ірина Коваль заявила, що її підприємство до вищезгаданих фірм не мало відношення.

Для проведення будівництва ТОВ «Укрпрофмед», яке торгує медичним обладнанням, найняло ТОВ «Євроінвестстрой», засноване донеччанами Юрієм Лисиченком та Ольгою Середою.

Виявилося, що Середа також працює менеджером з продажів донецького ТОВ «Мега Терм», що виробляє електрорадіатори.

ТОВ «Мега Терм» має один телефон із донецьким ПП «Аква Аппія», засновником якого виявилася Тетяна Галенко. Вона є одним з топ-менеджерів бізнес-імперії Олександра Януковича. А також була засновником низки «сімейних» компаній. В тому числі, вона є директоркою корпорації “МАКО” та благодійного фонду “Олександр Янукович”.

За словами журналістів, коли вони зателефонували в «Мега Терм» як працівники будівельних компаній, їх залюбки переключали і на ТОВ «Євроінвестстрой» і на ТОВ НВП «Енерготрансінжиніринг», і на інші компанії, які разом беруть участь в багатомільйонних тендерах «Укрзалізниці», «Чорноморнафтогазу», у вугільній промисловості та енергетиці.

Варто зазначити, що працівник прес-служби корпорації «МАКО» Володимир Кузнєцов підтвердив, що Галенко була засновником ПП «Аква Аппія», однак вийшла зі складу засновників ще до початку співпраці з групою «МАКО» (в жовтні 2008-го року). Також він вказав, що ні Галенко, ні група «МАКО» не мають відношення до будівництва нового корпусу дитячої лікарні «Охматдит».

«З таким формулюванням важко не погодитись. Група МАКО Олександра Януковича офіційно не має відношення ні до «Євроінвестстроя», ні до «Охматдиту». Але, неофіційно цей зв’язок таки простежується», – зауважили журналісти.

Загальний кошторис проекту – 1,8 мільярдів гривень. З них 619 мільйонів – це вартість будівництва, решта – вартість обладнання.

Від “Наших грошей”. З квітня 2009 року ТОВ «Євроінвестстрой» виграло тендерів на 313,39 мільйонів гривень.

skhema--skil-ki-i-khto-zarobiv-na-tenderakh-okhmadituskhema--zabudovniki-novogo-korpusu-okhmadit

Коробка одного корпусу «Лікарні майбутнього» вже готова на 97% (тут буде приймально-діагностичне відділення, відділення онкогематології, трансплантації кісткового мозку)

Коробка одного корпусу «Лікарні майбутнього» вже готова на 97%. Тут буде приймально-діагностичне відділення, відділення онкогематології, трансплантації кісткового мозку.