Перед вбивством мер Сімеїза підкинув Григоришину землі для війни з Ахметовим
07.03.2013   //   174 Переглядів

Структури, пов’язані із мільярдером Костянтином Григоришиним, за три місяці до вбивства мера Сімеїза Кирила Костенка отримали від Сімеїзької селищної ради право на викуп або оренду земельних ділянок загальною площею близько 11 га. Про це пише Валентина Самар у «Дзеркалі тижня. Україна».

Так, 28 листопада 2012 року селищна рада надала право викупу ділянки в с. Оползневому площею 5,4 га за 6,475 млн грн фірмі «Пансіонат «Веселий», яким через київську фірму володіють кіпрські компанії «Кеймонт лімітед» й «Енерджістандарт реал естейт лімітед». Через останню контрольована Григоришиним група «Енергетичний стандарт» управляє низкою підприємств-резидентів України.

Крім того, ялтинському ТОВ «РАУ» сімеїзькі депутати надали право викупу ділянки площею 3,7 га в смт Голуба Затока, а фірмі «Тай-Інвест» – двох ділянок у Парковому площею 0,65 га і 0,4866 га.

Керівником «Тай-Інвест» є депутат Сімеїзської селищної ради Олександр Анікєєв, який очолює департамент іншої структури української імперії Григоришина – «КУА «Глобус Ессет Менеджмент». У ТОВ «РАУ» аналогічний ланцюжок власників.

Гектар землі, який був наданий у Парковому, може спричинити до поглиблення конфлікту між структурами Григоришина і Ахметова.

Річ у тому, що тут у 2004 році пам’ятку архітектури місцевого значення придбало ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент». Згодом СКМ викупив і 3,6 га, на яких розміщується садиба, побудована 1913 року.

При цьому з самого початку Ахметов має проблеми із сусідами. Поруч із «Новим Кучук-Коєм» розташувалася фірма «Еліта Ялос». Вона орендувала корпуси «оптимізованого» санаторію «Криворізький гірник» і землю під їх обслуговування. Наприкінці 2005 року фірма була перереєстрована на кіпрську компанію «Екалі трейдинг ко Лімітед», а 2006-го її очолив той самий Олександр Анікєєв, який сьогодні очолює «Тай-Інвест» Григоришина.

Конфлікт між сусідами виник з вини сімеїзької влади, яка неакуратно нарізала олігархам землю – ділянки мали накладки. У 2006 році СКМ навіть заявляв про спробу незаконного вторгнення на територію садиби «Новий Кучук-Кой». Тоді працівники «Еліта-Ялос» розібрали 80 м огорожі, намагаючись зайняти парк, але були відкинуті приватною охороною СКМ. Надалі цілість садиби СКМ відстояв в донецьких судах.

Відбившись у Госпсуді Криму від позову прокуратури , у 2008 році СКМ перереєстрував «Новий Кучук-Кой» на кіпрську компанію Starvistalimited.

Її власницею є інша кіпрська компанія – P.H. PremiumHouseholdLimited,  власником якої  є кіпрський SCM Holdingslimited.

Нагадаємо, 26 лютого був убитий мер Сімеїза Кирило Костенко.