«Родички» й «договірняки» напиляли 2,5 мільйони на продуктах для дитячого санаторію
06.03.2013   //  

ДЗ «Дитячий спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій ім.Н.К. Крупської» МОЗ України 26 лютого за результатами тендерів уклав низку угод на постачання продуктів харчування на загальну суму 2,45 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

З цієї суми 0,81 млн грн. отримає ТОВ «Аметист і К», фірма постачатиме санаторію ковбаси, рибу, м’ясні та рибні консерви, а також ікру.

Єдиним конкурентом фірми на обох виграних нею тендерах було ним же у в 2003 р. і засноване ТОВ «ТК Кримкурортсервіс». До 2009 р. співзасновником і директором «Кримкурортсервісу» був Михайло Олексійович Фурса, котрий разом із братом Олександром Олексійовичем Фурсою наразі є власниками «Аметист і К».

Це вже не перший раз, коли дві названі фірми від початку виявляються або єдиними учасниками тендеру, або єдиними допущеними до участі. У такому складі уже проходили цього року тендери на 4,15 млн грн. від ДЗ «Спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій «Орлятко», на 1,57 млн грн.  Військової частини А1514 Міністерства оборони України (Євпаторія), на 3,14 млн грн. КРУ «Соколінський психоневрологічний інтернат» і Медичного реабілітаційного центру «Сокіл» МВС.

Ще 1,33 млн грн. дістанеться ТОВ «Торговий Дім Чорномор» ОРГ» за постачання сирів, масла, соків, курятини та консервованих овочів.

Єдиними конкурентами у виграних фірмою тендерах були підприємеці Олена Гриневич та  Юрій Прощенко, останній із різницею в 0,06% або 180 грн. при закупівлі на 291 тис грн.

Як повідомляв раніше кримський Центр журналістських розслідувань з посиланням на Мінекономрозвитку Криму, у 2012 р. за антиконкурентні узгоджені дії під час проведення конкурсних процедур на низку суб’єктів господарювання було накладено штрафи на загальну суму 948 тис грн. Зокрема ТОВ «ТД «Чорномор» за «договірні» тендери було оштрафовано тричі, йшлося про закупівлі продуктів харчування для закладів освіти та санаторію.

Решту 0,32 млн грн. отримає вищезгадана Олена Гриневич – за хлібобулочні вироби. Єдиним конкурентом підприємця було ТОВ «ТД «Чорномор» ОРГ».