«Майдан» перевізників вигнав із Київщини хитрого бізнес-партнера Вілкула
04.03.2013   //  

Конкурсна комісія Київської ОДА позбавила одеську компанію «Північтранс», яка користується покровительством віце-прем’єра Олександра Вілкула, права обслуговувати приміські столичні маршрути, повернувши їх місцевим перевізникам. Про це пише Олександр Зворський у «Діловій столиці».

ПАТ «Північтранс» у серпні 2012 року виграла тендер Київської ОДА на найприбутковіші маршрути, які з’єднують Київ з пригородами (Буча, Вишневе, Вишгород, Ірпінь, Боярка, Бровари, Бориспіль, Коцюбинське). При цьому майже третина учасників, які близько 10 років обслуговують дані маршрути, під різними приводами були відсторонені від участі в конкурсі.

Київські компанії опротестували результати тендеру в суді. На час розгляду справи «Північтрансу» було заборонено приступати до роботи. Втім, це не завадило одеській компанії запропонувати київським перевізникам працювати на своїх старих маршрутах за 50% прибутку.

У лютому цього року, коли тимчасові дозволи у місцевих перевізників закінчилися, і не дочекавшись обіцяної чиновниками ануляції половини тендерів на 198 обласних маршрутів, вони провели акцію протесту під стінами Генпрокуратури і мерії. У цей день маршрутки до передмість Києва не ходили.

Як розповіла голова Київської обласної організації Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників Олена Любомирська, 28 лютого «Північтранс» зняли з конкурсу, а маршрути повернули місцевим перевізникам.

Автопарк, документи на наявність якого компанія надала для участі в тендері на Київщині, зараз обслуговує маршрути в Одесі. Конкурс там теж зі скандалом фірма виграла навесні 2012 року.

З тими ж автобусами у листопаді минулого року «Північтранс» виграв конкурс на обслуговування ряду маршрутів у Дніпропетровській області (у той час губернатором області був Олександр Вілкул). Заявлені машини 2011-2012 року випуску навіть якийсь час їздили дорогами регіону. Однак вже до Нового року їх замінили старі автобуси місцевих підприємців, яким «Північтранс» просто роздав виграні маршрути в оренду. Подібну схему компанія планувала провернути і на Київщині.

«Північтранс» входить в орбіту впливу впливового одеського бізнесмена Сурена Сардаряна, який є власником одеського автовокзалу і контролює, за чутками, 80% місцевого ринку пасажирських перевезень.

Сурена Сардаряна пов’язує багаторічна дружба і спільні бізнес-інтереси з криворізьким градоначальником Юрієм Вілкулом, а також його сином, екс-губернатором Дніпропетровщини, а нині віце-прем’єром Олександром Вілкулом.

Їх пов’язує криворізьке ТОВ «Весташляхбуд», співзасновниками якого є Каріне Сардарян і кіпрська фірма Oppugno Ltd. Цю фірму джерела у Криворізькій міськраді називають вітриною бізнесу Юрія Вілкула. Протягом останніх 8 років вона незмінно виграє конкурси на ремонт міських доріг.

Нагадаємо, з 2008 року «Весташляхбуд» отримало підряди від криворізької мерії та місцевих комунальних підприємств на 516,47 млн грн.