Бердянський порт так провів поглиблення, що стало мілкіше. Принагідно щезло 3 млн
01.03.2013   //   99 Переглядів

Держфінінспекція виявила матеріальних збитків на 2,81 млн грн при проведенні робіт із днопоглиблення Бердянського морського торгівельного порту. При цьому, вперше у світовій практиці, прохідна осадка для суден в акваторії порту не збільшилася, а зменшилася. Про це повідомляє інформаційний портал «Транспортний бізнес».

Роботи із днопоглиблення в обсязі 250 тис. куб. м у 2012 році виконало ТОВ «Іріда» (Херсон), яка виграла відповідний тендер у 2011-му.

За даними видання, минулого тижня Держфінінспекція завершила перевірку держзакупівель порту за січень 2011- вересень 2012. У документах ревізії, зокрема, вказано, що вищезгадані роботи завдали порту збиток у 2,81 млн грн – це становить 25% від суми контракту. Так, був двічі оплачений один і той же обсяг робіт в 52,3 тис. куб. м, а також були перевищені допустимо оплачувані перебори глибин в0,3 м.

Окрім того, як стало відомо журналістам Держгідрографія готується оголосити в «Повідомленні мореплавцям» прохідну осадку в акваторії порту в7,3 м. При цьому, згідно із документами порту, раніше він був «доступний для суден з осадкою7,9 мі при максимальній довжині до 205 м».

Нагадаємо, що раніше Бердянський міськвиконком витратив 20 млн. грн. для намиву Бердянської коси, після чого за офіційною версією весь намитий пісок «було змито в море».