«Укртрансгаз» чомусь не злив 560 мільйонів на реконструкцію «Куп’янську»
12.02.2013   //  

ПАТ «Укртрансгаз» 4 лютого відмінило свій тендер на реконструкцію КС-2 «Куп’янськ» газопроводу «Острогожськ-Шебелинка» (Харківська обл.) через відхилення всіх пропозицій. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Пропозицій було три, найдешевша від фірми «Централь» коштувала 252,07 млн грн. Однак в ній не було враховано ряд необхідних робіт.

ТОВ «ІМС Інжиніринг» запропонувало виконати роботи за 559,87 млн грн., ТОВ «Укргазтех» – за 560,14 млн грн. Однак ці заявки було відхилено через ненадання локальних кошторисів на виконання проектних робіт, проектів землеустрою та випробування паль.

Компанію «ІМС Інжиніринг» заснували донеччанин Юрій Пилипенко, швейцарська фірма «ІМС інжиніринг са» та підприємство з іноземними інвестиціями «Альфа-інвест», що належить кіпрському офшору  «Аома лімітед». Раніше компанія отримала підряд на послуги технічної експертизи незавершеного будівництва Метрологічного центру «Нафтогазу України» в м.Боярка вартістю 14,98 млн грн.

За неофіційними даними, більша частина робіт з реконструкції вже було виконана раніше першим підрядником – ТОВ «Український транспортний союз», шість газоперекачувальних агрегатів вже було виготовлено, один з них був вже встановлений і п’ять монтувались. Однак «Укртрансгаз» в судовому порядку розірвав угоду з «УТС» і планував найняти нового підрядника.

Довідково

КС Куп’янськ розташована в 5 км від м. Куп´янськ Харківської області.  КС працює на двонитковому газопроводі  Острогожськ – Шебелинка (перша нитка -DN1200, друга нитка -DN1000, PN55) і призначена для компримування газу, що поступає з Росії, з подальшим транспортуванням його в  газопровід ШДКРІ, який живить основні газоспоживаючі регіони України і частково підтримує транзит газу в напрямку Туреччини та Балканських країн.

КС Куп’янськ складається з двох цехів – КС-1 і КС-2, які працюють в єдиному гідравлічному режимі, проте знаходяться на відстані 2,5 км одна від одної. Кожен з цехів підключений до відповідної нитки газопроводу.

КС-2 збудована в 1982 році, на ній було встановлено шість агрегатів типу ГПА-Ц-6,3/56М, розташованих по колекторній схемі.

Зазначені ГПА працюють з низьким ККД двигунів, ряд систем КС фізично зношені і вимагають повної заміни. Тому, зважаючи на вплив роботи КС Куп’янськ на роботу всієї газотранспортної системи України, було прийнято рішення про необхідність реконструкції КС-2.

Реконструкція КС виконується з метою забезпечення надійності транспортування російського газу споживачам Придніпров’я і південних областей України, а також забезпечення надійності транзиту газу через територію України в напрямку Балканських країн.