Попов дав Хмельницькому ще 22 мільйони на покращення «Жулян»
11.02.2013   //  

Комунальне підприємство міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) 28 січня уклав угоду з ТОВ «Будівельна компанія «Міськжитлобуд» на додаткові роботи з реконструкції зовнішніх інженерних мереж під будівництво нового міжнародного пасажирського термінала. Вартість угоди склала 22,06 млн грн. про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Перший підряд на цю реконструкцію «Міськжитлобуд» отримав ще в липні 2011 р. Роботи тоді оцінили в 51,63 млн грн. і завершити їх повинні були в жовтні того ж року.

Тепер необхідність збільшити кошторис в півтора рази аргументують необхідністю «додаткових будівельних робіт, не включених у початковий проект, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту». Про які саме роботи йдеться і які непередбачувані обставини спричинили цю необхідність, – не повідомляється.

Тепер реконструкцію мають завершити до кінця 2013 р. Роботи фінансують з київського міського бюджету.

Кінцевими власниками ТОВ «Будівельна компанія «Міськжитлобуд» є кіпрські офшори «Деванда менеджмент лімітед», «Фонтіс лімітед» та низка фірм, які контролюються компанією по управлінню активами «Акерс інвест» народного депутата від Партії регіонів Василя Хмельницького.

Нагадаємо, у лютому 2011 року Київрада віддала майновий комплекс аеропорту в Жулянах в оренду на 49 років ТОВ «Майстер-авіа», яка на той час належала Василю Хмельницькому через компанію «Акцент-інвест» (раніше називалася «Київ Інвестмент Груп»).

Згодом стало відомо, що вже після передачі аеропорту в оренду половина статутного капіталу «Майстер-авіа» отримала єнакіївська фірма «Фріланс-транс» з групи народного депутата від ПР Юрія Іванющенка.

З моменту передачі аеропорту «Київ» (Жуляни) на кошти київського бюджету з київського бюджету було проведено тендери на будівництво дороги до аеропорту та транспортної розв’язки вартістю 294,16 млн. грн., аеродромно-диспетчерської вежі за 16,12 млн грн.