Після відключення світла сусідам Азарова американці продали «Київобленерго» росіянам
04.02.2013   //   80 Переглядів

Після скандалів із відключенням будинків у Конча-Заспі, де проживають представники влади від електропостачання, американська енергетична корпорація AES продала свою частку в «Київобленерго». Про це пишуть Олег Гавриш і Олександр Черновалов у «Комерсант-Україна».

AES продала 89,12% акцій «АЕС Київобленерго», та 84,56%  «АЕС Рівнеобленерго»  групі VS Energy.

Виконавчий віце-президент AES Том О’Флін пояснив, що компанія не бачить перспектив розвитку на українському ринку. «Ми зосередимося на розвитку своїх стратегічних активів», – сказав він.

Утім директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич не виключає, що продаж активів може бути пов’язаний також зі скандалами, в центрі яких AES опинилася в минулому році.

Так, влітку 2012 року через аварії на лініях електропередачі в Київській області було знеструмлено птахоферми другого за обсягами виробника м’яса курки в Україні – компанії «Агромарс» (почесний президент – народний депутат ПР Євген Сігал – «НГ»).

А в кінці минулого року, після того як компанія відключила через борги частину будинків у Конча-Заспі, роботу «АЕС Київобленерго» різко розкритикував прем’єр-міністр Микола Азаров. «Це абсолютно неприйнятне ставлення до громадян, і це взагалі ставить питання про можливість даної компанії експлуатувати електричні мережі в Київській області», – заявив тоді Азаров.

Крім того, як пише «Ділова столиця», влада «періодично звинувачувала американців у тому, що вони витискають зі своїх українських активів всі соки». А в Мінпаливенерго не раз заявляли про їх «нездатність ефективно управляти розподільчими мережами». Йшлося, зокрема, про програми капітального будівництва.

Сума угоди не розголошується, але, за даними джерел «Комерсанта», вона склала близько $150 млн.

Останній раз фінансові показники проданих активів розкривалися за підсумками 2011 року – чистий прибуток «АЕС Київобленерго» склав 110 млн грн, а «АЕС Рівнеобленерго» – близько 20 млн грн.

В Україні VS Energy вже управляє шістьма енергопостачальними підприємствами: «Житомиробленерго», «Кіровоградобленерго», «Одесаобленерго», «Севастопольенерго», «Херсонобленерго» і «Чернівціобленерго».

VS Energy вважають підконтрольною депутату російської Держдуми Олександру Бабакову, а також підприємцям Євгенію Гінеру і Михайлу Спектору.