Кернес через вибух будинку не повернув держбанку 45 мільйонів кредиту на автобуси Колеснікова
01.02.2013   //   59 Переглядів

Департамент бюджету і фінансів Харківської міськради 29 грудня уклав угоду з ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» на продовження строку користування одного з траншів кредиту, отриманого в 2010 році на закупівлю автобусів до Євро-2012. Вартість угоди склала 2,51 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Транш у розмірі 45 млн грн. мерія повинна була повернути в грудні. Однак у міському бюджеті для цього не було коштів.

«В місті стались надзвичайні ситуації, яким надано статус регіональних, внаслідок яких понесені як людські, так і значні матеріальні втрати. Так, 4 вересня 2012 року стався вибух газу в житловому будинку по вул. Слинько, 2б. 16 грудня стався вибух газу в житловому будинку по пр. Московському, 248г. Є загиблі та постраждалі. Кошти на надання матеріальної допомоги постраждалим, на їх розміщення в готелях на період відновлювальних робіт, на відновлення будинків виділялись та виділяються виключно з бюджету міста Харкова. Зазначені заходи є першочерговими для міста, кошти потрібні негайно. Внаслідок цього, коштів у бюджеті розвитку міського бюджету для своєчасного виконання зобов’язань перед ПАТ «Укрексімбанк» недостатньо», – йдеться в обґрунтуванні закупівлі.

Це вже п’ята угода Харківської мерії з «Укрексімбанком» на пролонгацію кредиту у розмірі 350 млн грн. для закупівлі у «Львіського автобусного заводу» автобусів та тролейбусів в рамках підготовки міста до Євро-2012, який було отримано в 2010 році. в попередніх випадках мерія пояснювала неможливість виплатити борг через спрямування «всіх можливих коштів на виконання» програми підготовки до Євро-2012.

Відтак вартість пролонгації кредиту становить вже 64,91 млн грн.

Контракти на закупівлю автобусів та тролейбусів «ЛАЗ» Ігоря Чуркіна в 2010 році під кредити «Укрексімбанку» були нав’язані містам, приймаючим Євро, віце-прем’єром Борисом Колесніковим.