Одеська «гуманістка» продає школярам продукти за завищеними цінами
28.01.2013   //   70 Переглядів

Управління освіти та науки Одеської міськради з 15 по 18 січня за результатами тендеру уклала низку угод на постачання упродовж року продуктів харчування на загальну суму 44,36 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Договірні ціни на деякі продукти значно перевищують середні ринкові ціни по Одеській області, зафіксовані в цей період моніторингом Мінекономрозвитку і торгівлі.

Так, наприклад, з овочів пізню картоплю придбали по 2,85 грн/кг, хоча зараз вона коштує в середньому 2,11 грн/кг, а пізню моркву – по 3,15 замість 2,47 грн/кг. Окрім того ріпчасту цибулю – по 3,00 грн./кг при середньому показнику 1,58 грн/кг. Тобто на у перших двох випадках майже на чверть, а в останньому – на половину дорожче ринкових цін.

При закупівлі цих продуктів за ринковими цінами вони мали б обійтися на 705,54 тис грн. дешевше.

Більшу частину продуктів, зокрема й перераховані вище овочі, міськрада придбала у ТОВ «Проект Інвест ХХІ». Загалом на цих закупівлях фірма отримала 34,54 млн грн., при тому що окрім цих тендерів від Одеської міськради «Проект Інвест ХХІ» за останні п’ять років у системі державних закупівель жодного підряду не отримав.

ТОВ «Проект Інвест ХХІ» заснували у квітні 2011 р. Владислав Теслюкі Наталя Фоміна. Остання відома як член Ліберально-гуманістичної партії «Товариш», від неї Фомина в 2010 р. балотувалася до Одеської міськради, однак не пройшла.