«Регіонал», вже оштрафований за завищення цін, знову продає газ по $842
15.01.2013   //  

Низка сільських та селищних рад, а також відділів освіти райдержадміністрацій Одеської області 8 січня уклали угоди з ПАТ «Одесагаз» на постачання природного газу по цінам, які значно перевищують звичайний рівень цін. Загальна вартість укладених угод склала 5,97 млн. грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Найдорожче обійшовся газ Петрівській селищній раді Іванівського району: 49 600 м3 придбали за 334 тис грн. Тобто по 6 734 грн., або $842 за тисячу кубів.

В цьому ж районі за ціною $766 за тисячу кубометрів придбали газ відділи освіти та  культури і туризму Іванівської РДА, а також п’ять сільрад – Іванівська, Радісненська, Благоєвська, Червонознам’янська та Коноплянська. Ці угоди було укладено з Іванівським УЕГГ «Одесагаз».

Лише відділ освіти Ізмаїльської міськради придбав газ напряму в «Одесагаз» за ціною $589 за м3.

Президентом ПАТ «Одесагаз» є Ігор Учитель, депутат Одеської облради від Партії регіонів. В облраді він очолює постійну комісію з питань ЖКГ, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження. Основними акціонерами фірми станом на 2012 р. зазначені три кіпрські компанії – по 20% у «Саменко Лiмiтед», «Земаре Лiмiтед» і «Рейшуре Лiмiтед». Ще 11,6% належать ТОВ «КУА «Юг-Iнвест» ПЗНВIФ «Iндустрiальний» зареєстрованого на одеського адвоката Михайла Патрікевича, який є бізнес-партнером вищезгаданого Ігоря Учителя по фірмі ТОВ «Чорномортехкомплект».

Минулої осені «Одесагаз» отримав великий штраф від Антимонопольного комітету – компанія була покарана на 120 млн грн. за завищені ціни на газ в балонах, які продавалися населенню.

Комунальні та державні установи від початку року замовляють газ в середньому по $500-600. Так, наприклад, Донецький національний медичний університет ім. М. Горького купував газ по $503, Мостиська міськрада Львівської області $592, Хмельницький національний університет – по $588.

Нагадаємо, що Нацкомісія з регулювання енергетики 28 грудня затвердила на 2013 рік граничний рівень ціни на природний газ для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, на рівні 3 509 грн. (близько $438) за 1000 куб. м без урахування ПДВ, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки (2%), тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом (198,780 грн на 1 тис куб без ПДВ в Одесі). Ця ціна газу для держустанов була і минулого року.

В державний бюджет закладена середньорічна ціна російського газу $421.