«Укртрансгаз» купив у харків’янина газу на 2,4 мільярди
27.12.2012   //  

ДК «Укртрансгаз» 26 грудня уклала угоду з ТОВ «Лідергаз» на постачання 570 млн кубометрів газу для забезпечення виробничо-технологічних та власних потреб на суму 2,41 млрд грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Газ законтрактовано по 4223,82 грн. за тис кубометрів, або $528.

Процедура закупівлі в одного учасника застосована замовником як виняток у зв’язку з нагальною потребою у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення процедури конкурсних торгів, а також відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин).

НАК «Нафтогаз України» повідомила ДК «Укртрансгаз» про неможливість постачання природного газу для забезпечення виробничо – технологічних витрат в листопаді – грудні 2012 року (протокол засідання правління НАК «Нафтогаз України» від 06.12.2012 № 239).

При цьому тим же протоколом визначено, що лише підприємство ТОВ «Лідергаз» на даний час володіє ресурсами природного газу в ПСГ в обсягах, достатніх для забезпечення потреб у споживанні природного газу Дочірньою Компанією «Укртрансгаз» у листопаді – грудні 2012 року.

У випадку відсутності обсягів газу для технологічних потреб ДК «Укртрансгаз» існує ймовірність припинення роботи технологічного обладнання газотранспортної системи ДК «Укртрансгаз», що спричинить припинення транспортування природного газу магістральними газопроводами, внаслідок чого транзит російського газу в країни Європи буде зупинено, а також буде припинено транспортування газу для всіх категорій споживачів України.

Припинення транзиту газу в Європу призведе до порушення контрактних зобов’язань перед ВАТ «Газпром», що негативно вплине на імідж держави України як надійного партнера в питаннях забезпечення транзиту російського газу.

Засновником ТОВ «Лідергаз» є Вадим Дворак з Харківської області.