Застрахували доставку другої «вишки Бойко» – вартість буксирів зросла у порівнянні з ціною закупівлі
25.12.2012   //   68 Переглядів

ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» 18 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ПрАТ «СК «Мономах» на страхування самопідйомної плавучої бурової установки В-319 та суден-буксирів «Мис Тарханкут» і «Федір Урюпін» на період морської буксировки СПБУ через Чорне море. Вартість угоди склала 4,72 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Бурова В-319, відома як друга «вишка Бойко», отримала офіційну назву «Незалежність». Планувалось, що вона буде доставлена до України в 2012 році.

В страховій угоді вартість вишки визначено у розмірі $386,4 млн, що еквівалентно 3,09 млрд грн. Це відповідає тендерній вартості вишки без врахування вертольоту, який за твердженням представників «Нафтогазу» теж придбаний разом з СПБУ.

Окрім цього визначено страхову вартість суден-буксирів: «Мис Тарханкут» коштує $62,97 млн,  «Федір Урюпін» – $63,87 млн. Вартість суден зросла з моменту їх придбання в 2011 році на тендері вони коштували $59,99 млн кожне. Ці судна виготовлені в 2010 році в Індонезії, повідомляється в страховій угоди і були продані «Чорноморнафтогазу» через британську компанію «Verylux Company LLP».

Нагадаємо, першу СПБУ «Петро Годованець» було доставлено до України цієї весни. Страховка вишки та буксирів тоді коштувала 4,00 млн грн.

Одеська страхова компанія «Мономах» з 2009 року регулярно виграє тендери «Чорноморнафтогазу», отримавши підряди на загальну суму 36,75 млн грн. Основними акціонерами фірми є Юрій Бошко, Юрій Євтіхевич та ТОВ «С.М.Т.-ЛТД» Ольги Лазаревої, Сергія Недяка та Олени Черфас.