Севастополь віддав 85 мільйонів з власного бюджету на школу для дітей російських моряків
20.12.2012   //   111 Переглядів

Управління капітального будівництва Севастопольської міськдержадміністрації 18 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ПП «Карбон» на будівництво школи в бухті Козачій за 85,30 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Як зазначено в документації конкурсних торгів школу на 600 учнів будуватимуть в Гагарінському районі м. Севастополя в мікрорайоні б.Козача в житловому кварталу. Під будівництво школи виділена ділянка площею |площею| 4,3 га||схильний|. Будівля учбового корпусу буде «Н-подібна» з|із| розмірами в плані 114,7м х 85,3м| і складатиметься з п’яти блоків, стіни кластимуть з газобетону. Школу мають побудувати упродовж 12 місяців з початку фінансування, яке здійснюється за рахунок місцевого бюджету.

Раніше місцеві ЗМІ також повідомляли, що на території школи передбачені критій та відкритий спортивні комплекси з футбольним полем, тенісними кортами, біговими доріжками та ігровими майданчиками для молодших класів. Початково кошторис був удвічі більший, бо у школі хотіли ще зробити басейн, зимовий сад та обсерваторію. Відмовившись від них, вартість будівництва вдалося зменшити.

Разом з тим севастопольська школа значно дорожча від інших аналогічних споруд. Цього року на Закарпатті школу на 500 місць замовили за 23,50 млн грн., а школу на 1080 учнів у Києві замовили за 67,99 млн грн.

Севастопольське ПП «Карбон» засновано депутатом Севастопольської міськради від Партії регіонів Євгену Казьміну. Єдиним конкурентом «Карбону» з різницею в 0,23% було ТОВ «Інтербудсервіс», директором котрого є Євген Кабанов, також депутат Севастопольської міськради від Партії регіонів.

Нагадаємо, у серпні цього року Севастопольська МДА також замовила будівництво дитсадка на 260 місць в бухті Козачій за 25 млн грн.

Обидва заклади зводять у новому мікрорайоні в районі бухти Козача, який Міноборони Російської Федерації будує для моряків Чорноморського флоту.

За даними «Інтерфакс-Україна» в січні 2011 року ЧФ Росії заявив про плани будівництва мікрорайону на місці компактного проживання в бухті Козача сімей своїх військовослужбовців.

Згідно з озвученими планами, Міноборони РФ мало намір побудувати п’яти і 16-поверхові будинки, школу й дитсадок, спорткомплекс з басейном, паркову зону, супермаркет, паркінги, яхт-клуб, церква і пожежне депо.

Пізніше, в жовтні 2011 року, голова Севастопольської МДА Володимир Яцуба зустрічався з керівником департаменту освіти Міноборони РФ щодо будівництва дитсадка та школи. Тепер обидва будуються за кошти міського бюджету Севастополя.

У квітні 2010 року президенти Росії і України підписали угоду, що передбачає продовження перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на українській території в Криму до 2042 року і прив’язку вартості оренди до ціни на російський газ, що поставляється в Україну.