Мінприроди знову купило космічні фото України по космічній ціні. Цього разу у кіпрського офшору
20.12.2012   //   278 Переглядів

ДП «Центр еколого-експертної аналітики» 12 грудня за результатами тендеру уклав угоду з кіпрською компанією «G.X. satellite communication management ltd» на впровадження геоінформаційних технологій з використанням даних дистанційного зондування Землі. Вартість угоди склала 26,15 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Для Міністерства екології та природних ресурсів замовлено зображення дистанційного зондування території України (603тис. км2) за два роки, роздільною здатністю на місцевості не більше ніж 6 м. Зображення повинні складатися із космічних знімків, які надходять з 4 або більше супутників. Надані зображення мають бути технологічно сумісні з наявними у замовника даними за попередні роки.

В тендері брало участь харківське ТОВ «Спаеро-гіс», чия пропозиція коштувала 23 млн грн. Однак дешевша заявка була відхилена через формальні обставини: не всі сторінки пропозиції мають печатку, невірно заповнений стовпчик з інформацією про посади та професії працівників, замість оригіналу листа від оператора супутника, що учасник має дистриб’юторські права на необхідні супутникові зображення для території України, надано лист від представника оператора супутника.

Відтак єдиним конкурентом було ТОВ «Твіс-інфо» Олеся Ясинського та Геннадія Павленка. Державне космічне агентство України та оператор Національної системи космічного спостереження ДП «Дніпрокосмос» в тендері участі не брали, хоча українська держава має власні можливості для отримання космічних фотографій.

Нагадаємо, минулого року Мінекології замовило космічні знімки території України за 49,38 млн грн. у австрійської фірми, яка спеціалізується на будівництві цементних заводів. Тоді радник голови Державного космічного агентства  Едуард Кузнецов повідомив журналістів, що держструктурам знімки з української «Січі-2» надаються безкоштовно, «але до нас не звертались».

Кіпрська компанія «G.X. satellite communication management ltd» має свій сайт, який було зареєстровано 9 жовтня 2012 року – в день оголошення тендеру. Власник сайту скористався опцією, яка дозволяє не розкривати його прізвищею. В розділі “Наші клієнти” кіпрська фірма вказала лише Мінприроди України. Серед партнерів фірми – ДП «Дніпрокосмос», яке займається космічними фото України.