Передвиборчий піар Бережної в Манжосовому яру пост-фактум обійшовся бюджету в 19 мільйонів
27.11.2012   //  

Кернес і Бережна ще влітку повідомили про ремонт яру, тендер на який провели лише після виборів

Департамент комунального господарства Харківської міськради 19 листопада за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Фарт» на капітальний ремонт Манжосового яру від вул. Командарма Корка до вул. Гвардійців-Широнінців вартістю 18,57 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Згідно з проектною документацією повинні влаштувати залізобетонне дно та стіни русла джерела, відновити дамбу та огорожу, зробити два пішохідні мости та навіс над джерелом. Окрім того на території яру мають влаштувати нові асфальтобетонні дорогу й тротуари, поставити два біотуалети, більше сотні різних світильників, 80 лавок і стільки ж смітників, 25 тис кв м засіяти газоном, розбити клумби.

Дитячі майданчики облаштують гойдалками, каруселями й пісочницями тощо, а спортивний майданчик – футбольними воротами, гімнастичними комплексами, тенісними столами та баскетбольними щитами та ін. Також на території яру зроблять майданчик для вигулу тварин.

Роботи замовлено коштом міського бюджету.

Разом з тим ремонтні роботи почалися за кілька місяців до тендеру. Про проведення конкурсу офіційно оголосили тільки 28 вересня. Натомість уже в липні прес-служба Харківської міськради повідомляла, що в яру роблять міст і русло для джерела. У серпні вже стояв міст і міська влада заявила, що роботи виконані на 70%. При цьому на будмайданчику розмістили попереджувальні знаки «Приносим извинения за временные неудбства, связанные с проведеним ремонтних работ по благоустройству територии. С уважением Геннадий Кернес и Ирина Бережная».

У вересні в яру організували суботник, офіційно – з ініціативи народного депутата Ірини Бережної, яка також вийшла на суботник й агітувала «зберігати красу міста». А наприкінця вересня Геннадій Кернес уже ходив «інспектувати» будівельний майданчик.

Нагадаємо, Ірина Бережна балотувалась до Верховної Ради за 169-м мажоритарним округом. До нього входить і Київський район, де розташований Манжосов яр.

Це вже не вперше в Харкові тендер проводять після фактичного виконання робіт. У листопаді мерія замовила реконструкцію майдану Конституції за 62,27 млн грн.,  тоді як роботи йшли ще влітку.