Кіпріоти, що володіють Гостинним двором в Києві, мають чверть фірми, яка нарубала 4 мільярди в енергетиці
06.10.2012   //  

Кіпрська компанія «Максімалема лімітед» (Maximalema Limited), що володіє чвертю акцій ПрАТ КП «Укренергомонтаж», має тих самих засновників, що і кіпрська компанія «Афідреко холдінгс лімітед» (Afidreko Holdings Limited). Ця фірма є головним акціонером українського ЗАТ «Укрреставрація», що володіє Гостинним двором в Києві.

Власниками «Максімалеми» і «Афідреко» є фірми «Heico Ventures Limited» и «Suzel Enterprises Limited» (обидві Кіпр). Вони зареєстровані на мешканців Кіпру, про яких немає даних в відкритих джерелах.

Після отримання «Максімалемою» 24,5% акцій ПрАТ КП «Укренергомонтаж» українська фірма почала вигравати державні тендери в сфері енергетики, отримавши з початку 2011 року підряди на 3,77 млрд грн. Іншими акціонерами є фізичні особи, які представляють структури Юрія Бойко (24,5%) та Дмитра Фірташа (49%).

Компанія «Афідреко» стала акціонером ЗАТ «Укрреставрація» одночасно з тим, як головні пости в українській компанії отримали представники структур голови Державного управління справами Андрія Кравця.

Докладніше читайте в матеріалі «Высоковольтная линия передач «Гостиный двор – Межигорье».