Подорож із Києва в Овруч. Біля Сухолуччя
19.09.2012   //  

Лист другові, котрий їздить із столиці на Житомирщину. З порадою, що треба зробити на 45-ому кілометрі траси, аби йому там ноги не переламали і голову не відірвали.

 «Чудище обло, озорно,  

огромно, стозевно и лаяй» (с)

Дорогий друже! Ти весь час матюкаєш дорогу «Київ-Овруч», що нищить твою, хоч велику, але все-таки машину. У мене для тебе є хороша новина.

Теперішня добросердна влада виділила 13,6 мільйона гривень, щоб відремонтувати чергові три кілометри до твоєї  Ойкумени. Скоро побачиш: між 43 і 46 км.

І це тільки початок хорошої новини. Трасу, що веде до твоїх батьків,  наші автодорівці взагалі дуже люблять. Цього року вони вже гахнули 7 мільйонів на «ремонт мосту через струмок біля села Демидів», а ще 4 мільйони віддали проектантам, які склепають документацію на капремонт усієї траси. Так що скоро летітимеш в напрямку Овруча без перепон, мов журавлиний клин.

 Є, правда, і погана новина. «В напрямку Овруча» – це не до самого Овруча. Тут сталася така халепа, що наші автодорожники заплатили проектантам не за всі 200 км траси, а тільки за 37. Від 11-го км до 48-го. Тобто від околиці Києва до смт.Димер. Решта 150 км буде тобі їхатись, як і раніше їхалось.

 І тут головне. Не пропусти розвилку, де розходяться бита дорога на Овруч і хороша дорога – направо. Машина – вона ж дурне створіння – її тягне на кращу трасу. Тільки та «краща траса» веде до місць полювання одного відомого чоловіка, який любить голови відривати.

Щоби не переплутати, ось тобі карта:

Синій колір – це ті 3 км, які зараз зроблять, коричневий (наліво) – твоя дорога, в ямах, але безпечна. Червона (направо) – недавно відремонтована – веде до мисливських угідь. 68 мільйонів, до речі, закатали в лісову дорогу.

Потім, правда, міністерство Колеснікова розповідало, що та дорога для селян і для «мешканців столиці, які відпочивають на мальовничих берегах  Київського водосховища». Але ти йому не вір. Бо там приватної охорони більше, ніж переодягнутих УДО-шників на Всесвітньому газетному конгресі.

Вони й раніше, інтелігентністю не відзначались, а тепер їх краще взагалі не бачити. Бо тут сталась така кумедна штука. «Любі друзі» Януковича свого часу взяли в оренду 17 гектарів лісу, а охорону розставили на 34 000 га. Так що людей вони, ясна річ, ганяли, але трохи їм було «невдобно». Хоча природня сором’язливість не зупинила їх, аби окопатись від українського народу отакими-от ровами.

 

 Тепер же вони можуть шугати посполитих згідно з чинним законодавством. Два місяці тому 30 000 га їм віддали офіційно. До того ж на халяву. Бо справедливі українські закони звільнили від оплат «мисливські господарства».  

Точніше сказати – держава навіть доплатила. Бо перед «здачею в оренду» вона купила 4 джипи, щоб ганяти бракон’єрів, навезла на 3 млн. гравію і  витратила ще 7 мільйонів гривень на створення лісових доріг. А потім все це радісно подарувала. Хорошим людям.

А те, що люди тут непрості можеш подивитись по Криму. Та сама група товаришів стибрила собі там 9 000 га і навіть не поперхнулась. Так що на Ведмідь-гору тепер можна піднятись тільки, якщо твоє прізвище, наприклад – Демішкан.

Що ж стосовно траси Київ-Іванків-Овруч, то шанси, що тут відремонтують всі 200 км траси – безумовно, є. Он глянь на карту – де знаходиться ця дорога (коричневим внизу).

Якщо державні мисливці розширять свої володіння ще тисяч на 50 гектарів, то так вони дотягнуться аж до самого Овруча. А значить, дорога туди покращиться до рівня бориспільської. Правда, не факт, що тобі вдасться побачити те покращення. Хіба що вступиш в мисливське товариство «Кедр». Або принаймні рушницю купиш.

 

Олекса Шалайський, «НАШІ ГРОШІ»