Власником фірми, якій держава віддає свої газоносні надра, виявився міністр АПК Присяжнюк
24.08.2012   //   255 Переглядів

Кінцевим власником таємничої фірми «Голден Деррік», яка минулого року отримала надра 15% газоносних надр Полтавської області і вісім родовищ на Дніпропетровщині, виявився угорський адвокат Пітер Паллаг, що представляє інтереси міністра АПК Миколи Присяжнюка. Про це в «Слідство.інфо» пишуть Анна Бабінець і Дмитро Гнап.

Згідно з офіційними даними, «Голден Деррік» контролюється кіпрською фірмою Hartlog Limited. Цій компанії належить 70%  «Голден Дерріка», решта – 30%  у власності Нафтогазу України.  Міноритарна присутність держави в засновниках дає «Голден Дерріку» можливість  отримувати надра без аукціонів.

Власником Hartlog Limited є ще одна кіпрська компанія – Dorigin Limited. А вже її власником записано угорського адвоката Пітера Паллага.

Сам Паллаг у розмові з журналістами відхрестився від того, що є власником «Hartlog Limited» (а відтак і ТОВ «Голден Деррік»), наполягаючи, що він лише «представник фірми».

У 2004-2005 роках угорець працював директором британської фірми «Reef Steel Works». Одним із засновників цієї фірми був житель Угорщини – Борис Присяжнюк.

Міністр АПК Микола Присяжнюк підтвердив журналістам, що в Угорщині у нього проживає рідний брат з таким іменем.

У британському офісі Пітера Паллага та Бориса Присяжнюка зареєстрована фірма «Reef Holdings Plc.». З 1997-го по 2001-й власником та директором цієї фірми був Микола Володимирович Присяжнюк – нинішній міністр.

Представництво британської «Reef Holdings Plc» знаходилось у Києві за адресою: вул. Шота Руставелі, 17. У різні часи тут були прописані також фірми «Риф» та «Ракс».

Сьогодні ці фірми послуговуються телефоном, який на сайті Інформаційно-ресурсного центру фігурує як телефон фізичної особи-підприємця Миколи Володимировича Присяжнюка, діяльність якого вже припинена.

На Шота Руставелі, 17 також  знаходився Торговий дім «Кварцит». Раніше ним керував теперішній начальник управління Держгеонадр Олександр Сушко. Саме його управління і видає ліцензії.

Недавній керівник Держгеонадр, а нині – міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький – є давнім партнером Миколи Присяжнюка. У 2007-му році Анатолій Ставицький, Олена Ставицька (дружина) та Микола Присяжнюк втрьох були засновниками фірми «Монолітінвест» зі статутним капіталом в 9 мільйонів гривень.

Від «Наших грошей». Нагадаємо, що розвідка надр, де працюватиме «Голден Деррік», здійснюється державним коштом. Зокрема, у листопаді 2011 року «Голден Деррік» отримав понад 400 млн. грн. на дослідження надр, які згодом були передані йому в оренду.