Держфірма Коломойського заплатить «Привату» третину мільярда за переробку нафти по завищеним цінам
10.08.2012   //   76 Переглядів

ПАТ «Укртранснафта» 3 серпня за результатами тендеру уклало угоду з ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» на послуги з переробки 560 тис тон нафти марки Tengiz та комплекс пов’язаних з цією діяльністю послуг. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Переробка сирої нафти, придбаної у пов’язаної з «Росукренерго» фірми «Transit S.A.» (Швейцарія) за завищеними цінами, коштуватиме 670 грн./т., або 375,20 млн грн. за всю партію. Це майже втричі дорожче від вартості переробки нафти, яку минулого року «Нафтогаз України» замовив на «Лисачанському НПЗ» по 288 грн./т.

Також замовлено перевалку сирої нафти з залізничного транспорту в резервуари учасника по 7,16 грн./т, зберігання світлих і темних нафтопродуктів по 1 грн. за 1 т/добу. Вартість вивантаження світлих нафтопродуктів на автомобільний транспорт склала 9,6 грн./т, на залізничний транспорт – 17,04 грн./т.

Також замовлено вивантаження газу скрапленого на автомобільний транспорт по 30 грн./т та зберігання скрапленого газу по 6,7 грн. за 1 т/добу.

В тендері окрім «Укртатнафти» брало участь лише ПАТ «НПК Галичина». Обидві компанії контролюються групою «Приват» Ігоря Коломойського. Державну «Укртранснафту» очолює Олександр Лазорко з групи «Приват».

Нагадаємо, на початку року «Укртранснафта» уклала низку угод на постачання 300 тис тон азербайджанської нафти, перевалку мазуту, зберігання та переробку нафти. Цей бізнес-процес аналітики ринку називають економічно вигідним для бізнесу групи «Приват» і збитковим для державної казни.