Пілотний трамвай коштуватиме в 2,5 рази дорожче, ніж звичайний трамвай у Києві
06.08.2012   //   82 Переглядів

Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради 24 липня за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» (Львів) на придбання одного трамваю з низьким рівнем підлоги по програмі оновлення рухомого складу «Львівський трамвай». Вартість угоди склала 11,91 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Міськрада замовила виготовлення пілотного трамваю для модернізації рухомого складу, який складається з сотні вагонів, але через їх дряхлість в рейси виходить лише половина, повідомляє «ЗІК». Вагон на 200 місць, з яких 50 сидячих, має бути виготовлено до кінця року.

ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» створено спеціально для виготовлення трамваїв на базі місцевого заводу«Електрон», який за часів СРСР виробляв телевізори. Президент концерну Юрій Бубес володіє 5,2% акцій компанії, ще майже 20% належать менеджменту. Власники 75% акцій ПАТ “Концерн-Електрон” в SMIDA  не розкриваються.

Концерн володіє 64% «Електронтрансу», ще 26% належить німецькій компанії «Транстек Ф&Е», яке виготовлятиме вагонні візки, і 24% належить ТОВ «Автотехнопроект». Засновниками цієї фірми є Іван Войчишин, Олег Дзядик, Микола Півоварчук, Василь Сидь та Юрій Цетнар.

Львівський трамвай коштує значно дорожче, ніж вагони для інших місць. Наприклад, КП «Київпастранс» в червні уклало угоду з ПрАТ «Київський завод електротранспорту» на придбання чотирьох частково низькопольних трамваїв по 4,85 млн грн.

Разом з тим, у Львові нестандартна ширина колії – 1000 мм проти звичних 1524 мм, що ставить особливі вимоги до виробництва і не дозволяє придбати вже існуючі трамваї. Також львівська влада хотіла розгорнути виробництво трамваїв саме у Львові, аби ремонтна база знаходилась поряд з місцем експлуатації. Про ціну трамваїв серійного виробництва від “Електронтрансу” даних немає.