Тепер і у Донецька немає грошей на розплату по «автобусному» кредиту Колеснікова
02.08.2012   //   40 Переглядів

Донецький міськвиконком 26 липня уклав угоду з ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» на продовження строку користування траншем кредиту за кредитним договором №151110К26. Вартість угоди склала 3,90 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

В листопаді 2010 року Донецька міськрада уклала з «Укрексімбанком» угоду на отримання кредитної лінії лімітом 350 млн грн. для оновлення парку автобусів та тролейбусів в рамках підготовки міста до Євро-2012. Термін кредитної лінії закінчується 30 квітня 2013 року.

Два транші погашені Донецькою міською радою своєчасно та в повному обсязі. По двом траншам строк користування закінчується у грудні 2012 року. Строк користування по траншу в сумі 80,03 млн грн. закінчився 5 липня і нову угоду з банком укладено для продовження терміну виплати по цьому траншу.

«У зв’язку із недостатністю коштів у бюджеті розвитку міського бюджету для своєчасного виконання зобов’язань з погашення цього траншу «Укрексімбанком»  дана згода щодо продовження строку користування траншем», – йдеться в обґрунтуванні закупівлі.

В 2010 році віце-прем’єр по Євро-2012 Борис Колесніков пролобіював компанію «ЛАЗ» монопольним постачальником автобусів та тролейбусів для Києва, Львова, Харкова та Донецька. Ці міста на виконання урядової програми були змушені взяти кредити в «Укрексімбанку». Першим свою незмогу розплатитись по «автобусному» кредиту продемонстрував Харків, який вже тричі продовжував термін виплат.

Нагадаємо, днями Донецька мерія подала до Господарського суду міста позов до «Львівського автобусного заводу» у зв’язку з тим, що підприємство не поставило в обумовлені терміни 40 автобусів. Заступник директора корпорації підприємств міського електротранспорту «Укрелетротранс» (об’єднує комунальні електротранспортні підприємства) Віктор Вільченко каже, що «ЛАЗ» повинен був поставити в Тернопіль, Миколаїв, Житомир і Севастополь певну кількість тролейбусів, але до цих пір не виконав контрактні зобов’язання.