Україна «відкотила» Китаю 10% від третини мільярда доларів, позичених на електричку в «Бориспіль»
30.07.2012   //   66 Переглядів

ДП «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» 25 липня уклало угоду з Китайською корпорацією страхування експортних кредитів «Sinosure» на страхування кредиту. Вартість угоди склала $36,39 млн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Застраховано кредит у розмірі $372,30 млн, який надасть Експортно-імпортний банк Китаю для фінансування будівництва «Повітряного експресу» – залізничної гілки від аеропорту «Бориспіль» до станції «Київ-Пасажирський». Вартість страховки становить майже 10% від розміру кредиту, отриманого на 15 років зі ставкою LIBOR+3,5% та пільговим періодом чотири роки.

Уряд Китаю схвалив цей кредит 13 липня і в той же день українське держпідприємство розпочало процедуру закупівлі страхових послуг у китайської компанії. Голова Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів з цього приводу заявив, що перший транш кредиту у розмірі $15 млн надійде після того, як Україна заплатить китайській стороні комісійний внесок. Про розмір комісійних та їх принцип їх оформлення Каськів не повідомив. Також Каськів заявив, що бізнес-план проекту буде презентовано лише восени.

«Я не можу зараз сказати, скільки буде коштувати проїзд в експресі, але ми розраховуємо, що проект окупиться приблизно за 15 років з урахуванням перспектив зростання пасажиропотоку в «Бориспіль», – відзначив він.

В обґрунтуванні закупівлі страхових послуг повідомляється, що страхування кредиту в китайській компанії Sinosure є «однією з умов надання кредиту» під гарантії уряду України. Міністерство фінансів вже уклало Експортно-імпортним банком Китаю угоду, якою гарантувало своєчасну виплату відсотків і тіла кредиту.

Раніше Верховна рада звільнила «Повітряний експрес» від податку на прибуток.

Експрес в «Бориспіль» планувалося запустити до початку Євро-2012. Проте фінансування проекту неодноразово відкладалося.

Довжина маршруту «Повітряного експреса» (станція «Київ-Пасажирський» – «Бориспіль») складе 37,4 км. Поки ще не вирішено питання зупинок на шляху проходження експреса (імовірно на «Видубичах» і «Дарниці»). Для проекту необхідно побудувати 16 км залізничних шляхів, 3,5 км залізничної естакади і термінал на залізничному вокзалі. При пайовій участі «Борисполя» будуть закуплені чотири електропоїзди по п’ять вагонів кожний.