Коломойський за кошти держкомпанії заведе на свій НПЗ півмільйона тон нафти через “росукренергічну” «прокладку»
25.07.2012   //  

ПАТ «Укртранснафта» 13 липня за результатами тендеру уклала угоду з компанією «Transit S.A.» (Швейцарія) на постачання 560 тис тон сирої нафти в 2012 році. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Поставка нафти замовлена на залізничну станцію Кагамлицька в Кременчуку Полтавської обл., де знаходиться нафтопереробний завод «Укртатнафта», контрольований групою «Приват». Закупівля здійснюється за кошти державної компанії. 560 тис тон нафти становить близько 4% від річного споживання нафти в Україні.

Вартість контракту невизначена. Ціна нафти вираховується як середнє між середньоарифметичними найвищого та найнижчого добових котирувань вартості сирої нафти Brent (Dated), опублікованих у «Platts Crude Oil Marketwire». Загальна сума договору розраховується за формулою «ціна товару * 7,9158*560000 т», де 7,9158 – коефіцієнт переводу барелів США в метричні тонни на основі густини нафти, зазначеної у специфікації на запропонований сорт нафти.

Компанія «Transit S.A.» виграла тендер, запропонувавши знижку $0,35 за барель. Її конкурентами були два офшори з острова Тортола (Віргінські острови) «Россін  Інвестінг Корп.» і «Milbert Ventures  INC». З такою ж ціною швейцарська фірма в березні виграла і попередній тендер «Укртранснафти» на постачання 300 тис тон азербайджанської нафти. «Transit S.A.» (Швейцарія) називається у ЗМІ як один із учасників групи RosUkrEnergo.

На початку року «Укртранснафта» уклала низку угод на постачання азербайджанської нафти, перевалку мазуту, зберігання та переробку нафти. Цей бізнес-процес аналітики ринку називають економічно вигідним для бізнесу групи «Приват» і збитковим для державної казни.

Державну «Укртранснафту» очолює Олександр Лазорко з групи «Приват».