Російський банк продовжив саджати українські держпідприємства на кредитну голку. Тепер «Енергоатом»
19.07.2012   //  

ДП «НАЕК «Енергоатом» 11 липня за результатами тендеру уклало угоду з ПАТ «ВТБ Банк» на послуги з надавання кредиту у розмірі $30 млн. Вартість обслуговування кредиту становить $3,24 млн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Відновлювальну кредитну лінію відкрито на один рік під 10,8% річних. Цільове призначення кредиту не повідомляється. Це перший кредит «Енергоатому», отриманий в «ВТБ банку».

В тендері також брали участь ПАТ «Дочірній банк Сбербанку Росії», який пропонував кредит під 12% річних, так ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» – 14% річних.

З липня 2011 року в «Віснику держзакупівель» було опубліковано дані про 14 тендерів, в яких отримував перемогу російський «ВТБ банк». По цим угодам банк надав українським держпідприємствам кредити на 2,72 млрд грн. і $76,2 млн.

Російський банк почав активно вигравати тендери в 2010 році після інавгурації Віктора Януковича. До цього в 2009 році російський банк не виграв жодного державного тендеру в Україні. В 2008 році «ВТБ банк» виграв три тендери в системі «Укрзалізниці».

ПАТ «ВТБ Банк» належить «Внешторгбанку», який належить уряду Росії. Цей банк є другим за розміром в своїй країні і спеціалізується на роботі в регіонах, які є стратегічними для інтересів Росії.