Янукович з Пригодським розіграли ще 113 мільйонів залізниці
03.07.2012   //  

ДП «Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів» 22 червня за результатами тендерів уклав низку угод з ТОВ «ТД Укртранс» на постачання листового металопрокату та сталевого кола на загальну суму 113,49 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Єдиним конкурентом по всім лотах обох тендерів було ТОВ «Українська перевізна компанія». По окремим лотам подавали заявки ТОВ « МД Груп» і ТОВ «Новотех–плюс», які були дешевшими від переможця на 10-15%. Однак у всіх випадках перемогу отримав «Торговий дім Укртранс».

ТОВ «Торговий дім «Укртранс» було засновано в 2006 році під час другого уряду Віктора Януковича. Засновником компанії було ТОВ «Акваторія-тур плюс» з групи Антона Пригодського. В 2010 році «ТД Укртранс» було переєстровано на Наталю Рожкову, відому як член ревізійної комісії ПАТ «Укртранслізинг» і заступник директора з правових питань в Корпорацiї «МПС».

В свою чергу власниками ТОВ «Українська перевізна компанія» через ланцюжок компаній є «Укртранслізинг» і ТОВ «Донбаське промислово-транспортне підприємство». Остання компанія в свою чергу має засновниками ТОВ «СПС-груп» і ТОВ «Укрпромінвестактив», причетні до облаштування резиденції «Межигір’я», а також компанії «Сервіс-охорона-транспорт», «Еспосто» і «Транспорт і сервіс» з групи Пригодського.

З врахуванням цієї закупівлі, після призначення екс-директора корпорації МПС Володимира Козака керівником «Укрзалізниці» навесні 2011 року, «ТД «Укртранс» виграв залізничні тендери на суму 4 822,34 млн грн.