«Бориспіль» замовив розширення щойно відкритого терміналу, який не сподобався Колеснікову
03.07.2012   //   27 Переглядів

ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» 22 червня за результатами тендеру уклав угоду з корпорацією «Альтіс-холдинг» на проектні роботи з розширення термінального комплексу «D» вартістю 3,04 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Основною метою розширення терміналу є поєднання в одному комплексі зон вильоту та прильоту міжнародних і внутрішніх авіарейсів. Зараз в терміналі «D» базуються лише міжнародні авіарейси. Після розширення комплексу пасажиропотік має зрости на чверть. До 3 тисяч пасажирів міжнародних рейсів на відліт і приліт, які можуть обслуговуватись протягом години, має додатись ще по тисячі пасажирів на приліт і відліт.

Корпорація «Альтіс-холдинг» вела будівництво аеропорту ім. Данила Галицького у Львові та є генпідрядником будівництва окремого терміналу в аеропорту «Бориспіль» для представників влади вартістю 280 млн грн.

Нагадаємо, вартість щойно відкритого терміналу «D» з урахуванням залучення іноземних інвестицій склала 4,8 млрд грн. Цього року аеропорт «Бориспіль» взяв два кредити на суму $130 млн аби розрахуватись з будівельниками «Dogus Insaat ve Ticaret A.S» (Турція).

Будівництво велось з 2008 року. Урочисте відкриття відбулось 28 травня 2012 року.

За кілька днів до церемонії відкриття віце-прем’єр з питань Євро-2012 Борис Колесніков заявив, що термінал «D» потрібно розширювати для більшої зручності пасажирів.

«Термінал” А “можна зносити, але зміст ні в тому, щоб знести всі будівлі, а сенс забезпечити зручність пасажирів. Для цього потрібно добудувати 3-4 тис. кв м для пасажирів внутрішніх рейсів в терміналі “D”, тоді весь комплекс може приймати до 13 млн пасажирів на рік. Більше нічого не потрібно», – сказав Колесніков.