Дороги Одеси перенесли на дачу до Януковича
21.06.2012   //  

Цього року Одеса витратить 68 млн грн. на ремонт своїх доріг. Такі самі гроші підуть на те, щоб машину Віктора Януковича не трусило, коли він добирається на улюблене місце полювання.

Українська держава нарешті вирішила допомогти своєму президентові матеріально. Нагадаємо, що очільник нації до цього часу живе в сільській зйомній квартирі, відпочивати їздить на такі ж зйомні дачі, полювати – в орендовані ліси.

І оскільки державна казна не може подарувати президентові ліс, то вона спромоглась бодай на те, щоби відремонтувати дорогу, яка в цей ліс веде.

Сухими фактами це виглядає так: 14 червня Служба автомобільних доріг у Київській області уклала низку угод на поточний середній ремонт трьох ділянок дороги Димер-Богдани. Вартість – 68,69 млн грн.

Ремонт 27,9 кілометрів дороги О100803 Димер – Богдани коштуватиме 53,80 млн грн. Ремонт 10 кілометрів дороги О100807, яка поєднує дорогу Димер – Богдани з Дніпровсько-Тетерівським заповідником, коштуватиме 14,89 млн грн.

Нагадаємо, що «Димер-Богдани» – це одна з найвідоміших доріг України. Проходить вона біля знаменитого Сухолуччя і однієї з резиденцій Віктора Януковича. Проїхатись цим шляхом простий смертний не може вже багато років. Заповідна територія віддана в оренду приватній структурі ТОВ «Дім Лісника», яке оточило державний заповідник контрольно-пропускними пунктами і от такими ровами 5 на 7 метрів:

 

 Загалом же карта угідь виглядає приблизно так:

 

Ми вирішили про всяк  випадок прокласти маршрут ремонтованої дороги. Виявилось досить колоритно. Ремонтувати її будуть не до резиденції, а до «точки». Тобто до місця полювання. Рівно 28 км до повороту в ліс і ще 10 км – в глибину. 

 

 Там вже можна і розслабитись.

Якщо захочеться поїздити по лісу, то цю проблему вирішили ще минулого року. Нагадаємо, що в 2011-ому держлісгоспи скинулись матеріалами на 3 млн грн., а потім держава додала ще 7 млн, щоб покрити заповідник мережею лісових доріг.

Воно, звичайно, трохи муляє, що всі ці гроші гухнули в ліс, який орендують комерсанти. За логікою держава віддає в оренду для того, аби отримувати прибуток, а не потратитись.

Ну, але зрозуміло, що тут випадок інакший. Усе-таки тими дорогами не наволоч всіляка їздити буде, а серйозні державні люди.

Може, звичайно, також той ремонт трохи дорого обійдеться. Усе-таки 68 мільйонів на лісову дорогу і 68 мільйонів на всі дороги Одеси – «це дві великі різниці». Але і тут є пояснення. Одеса – вона ж «жемчужина у моря». А навіщо перлинам дороги?

Олексій Шалайський, «Наші гроші»

Фото «Рупор»