Фірташ заробив на державних хімкомбінатах ще 121 мільйон
15.03.2012   //  

Державні підприємства 5-6 березня за результатами тендерів уклали угоди з компаніями з групи Дмитра Фірташа на постачання товарів на загальну суму 121,51 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

ВАТ «Одеський припортовий завод» за 8,98 млн грн. придбало у ПАТ «Концерн «Стірол» пластмаси інші у первинних формах – 2100 т.

ДП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» придбав у ТОВ «Сінтез Ресурс» корпуси виливниці та короб для розплаву за 1,76 млн грн. та тиглі за 2,67 млн грн.

ПрАТ «Кримський титан» за 97,09 млн грн. придбав у цієї ж компанії профілі гарячекатані, прокат плоский, сталеві труби.

ПАТ «Сумихімпром» придбав у ТОВ «Сінтез Ресурс» у 2,50 млн пропіленових мішків за 10,00 млн грн. Вартість одного мішка склала 4 грн.

З конкурсної документації «Сумихіпрому» стало відомо, що державна компанія тримає свої рахунки в акціонерному банку «Кліринговий дім», чиї акціонером є ТОВ «Промислова група «Монієр», що належить кіпрському офшору «Монієр вентурес лімітед». За даними ЗМІ, банк належить Івану Фурсіну, який є партнером Дмитра Фірташа в компанії «Росукренерго».

Одним з засновників «Сінтез ресурсу» минулого року був перший заступник директора ТОВ «Остхем Україна» Олег Кікта, зараз фірма переєстрована на кіпрський офшор «Ганард венчерз лімітед». Директором фірми є Олег Вотінцев, відомий як комерційний директор «Кримського титану», який контролюється групою Дмитра Фірташа. ПАТ «Сумихімпром» та ДП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» очолюють менеджери з групи Фірташа

З врахуванням цієї закупівлі, «Сінтез ресурс» в 2012 році отримав підряди хімічних держкомпаній, контрольованих менеджерами Фірташа, на загальну суму 424,11 млн грн. В 2011 році фірма отримала аналогічні підряди на 246,38 млн грн.