Ахметов кредитується в «Ощадбанку» дешевше, ніж державне «Укргідроенерго» у росіян
Низка компаній 28-29 лютого за результатами тендерів уклали угоди на відкриття кредитних ліній. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».
ПАТ «Дніпроенерго», контрольоване групою Ріната Ахметова, відкрило відновлювальну кредитну лінію в Запорізькій обласній філії ПАТ «Держаний ощадний банк України» у розмірі 100 млн грн. під 18% річних терміном на один рік.
ПАТ «Укргідроенерго» відкрило дві відновлювальні кредитні лінії у розмірі 150 млн грн. та 100 млн грн. в ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», який контролюється російським «Внєшекономбанком». Кредити відкрито на один рік, вартість обслуговування склала 50 млн грн., що відповідає ставці 20% річних. Кредити отримано для фінансування будівництва Дністровської ГАЕС.
ДНВП «Об’єднання Комунар» відкрило в відділенні «Промінвестбанку» в м.Харків відновлювальну кредитну лінію в російських рублях, еквівалентну 25 млн грн., під 11,95% річних. Вартість застави склала 50 млн грн.
Також ДК «Укртрансгаз» ПАТ «НАК «Нафтогаз України» намагалась отримати три кредити на суму 700 млн грн., однак тендер було відмінено. На участь у торгах було подано менше двох конкурсних пропозицій.